logo

Arama Motoru Optimizasyonu SEO

SEO

SEO ingilizce bir kısaltma olup açılımı Search Engine Optimization‘dur. Seo’nun Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu olup, daha açık bir şekilde arama motorlarının istediği şekilde sitenizi optimize etmek demektir.

Neden SEO  Desteği Alınmalıdır?

Web sitelerin sayfalarının veya sitenin kendisinin kendi alanındaki anahtar kelimelerde arama motorlarında (Google, Yahoo, Yandex, Bing) üst sıralara çıkmak ve sitesini, markasını veya ürününü tanıtmak için en önemli tanıtım araçlarından biridir.

Arama Motoru Kullanım Oranları

Ülkemizde ve dünyada SEO  denince akla Google gelmektedir çünkü dünyada ve ülkemizde pazar payının en yüksek olduğu arama motoru Google’dır.

Sonuç böyle olunca arama motoru optimizasyonu Google’a göre yapılıyor ve genel SEO  kuralları ve inanışları buna göre yapılıyor.

Reklama para harcamadan sitenizin tanıtımını yapacağınız yegane yol SEO ‘dur ve SEO desteği alarak ilgili anahtar kelimelerde ilk 3 sıranın içinde bulunmaktır.

SEO   reklamlardan daha etkili, uzun süreli, kalıcı başarıyı ve tanıtımı getirir. SEO   uzun süreçli bir çalışma olup kalıcı ve oldukça etkilidir.

SEO Hizmetlerimiz

1. Ücretsiz  SEO Analizi

2. Anahtar kelimenin zorluk derecesine  ( http://pro.seomoz.org/tools/keyword-difficulty ) ve  çalışma yapılacak sitenin durumuna göre (yaşı, pr, trustrunk, domainrank, vs.)  fiyat belirlenir.

3. Site içi SEO hizmeti. (Site title,description,keywords, site tagları, site açılış hızı, site kodlama sorunları …)

4. Site dışı SEO hizmeti.(%100 doğal backlink çalışmaları).  Kesinlikle hacklink, oto yazılımlar ve geçici süreli backlinkler kullanılmamaktadır.

5. Sosyal ağ danışmanlığı. ( Facebook, Twitter, Google+, Linkedin..)

6. Bize özel  kalıcı ve etkili SEO teknikleri.(Deneyim edilmiş tekniklerdir.)

SEO Raporunda Bulunanlar

  • Sıralama Özeti
  • Tarama Raporu
  • Anahtar Kelime Sıra Değişimleri
  • Çalışma Yapılan Sitenin ve Rakip Sitelerinin Link Analizi

Sahte SEO‘culara Dikkat Edin

Seo hizmeti veriyorum diyen ajanslar iyi ve dikkatlice incelenmelidir. Şu başlıklarla SEO hizmeti veren ajanslardan uzak durmakta fayda görüyorum.

  • Google’da İlk sırada yerinizi alın. Bakın Google resmi sayfası ne diyor Kimse Google’da birinci sıra garantisi veremez.
  • %100 Başarılı SEO Hizmeti . SEO kendini sürekli yenileyen ve dinamik yapıya sahiptir kimse sonsuza kadar 1. sıranın garantisini veremez.
  • 1 Haftada Google’da 1 numaraya taşıyalım. Gördüklerimin arasında en kötüsü buydu. Google Adwords (Reklam) ile 1. sıraya taşıyıp SEO hizmeti verdiğini söyleyen ajanslar.

Benzer Yazılar

Yorumlar

3 Responses

  1. Geri bildirim: İstanbul Web Tasarım
  2. Geri bildirim: Düzce Web Tasarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

happy-woman-walking-on-beach-PL6FA7H.jpg

SanFair Newsletter

The latest on what’s moving world – delivered straight to your inbox