2018’in En İyi 10 Torrent Sitesi

2018 yılının en iyi ve en popüler 10 torrent sitesini liste haline getirdik. Bu sene önceki senelerde olduğu gibi en iyi torrent sitesi The Pirate Bay olmuştur ve gelecek senelerde de liderliği bırakacak gibi durmamaktadır . Torrent siteleri bazıları ömrü uzun olmasına rağmen bazılarının ömrü çok kısa olmaktadır. 2018 yılını göremeyen bir çok kaliteli torrent sitesi oldu.

2018’in başında, en çok kullanılan sitelerin listedeki yerlerini görmek için bir göz atıyoruz. Sıralamamızı Alexa‘ya göre yaptık. Her ne kadar tam olarak en iyi website sıralamasını vermese de sadece hite dayalı değil birçok faktöre göre website sıralaması yapmaktadır. Birçok webmasterin referans aldığı kaliteli bir site olarak gözükmektedir.

Geçen senenin iyi torrent sitelerinden olan  Extratorrent ve TorrentProject  yayın hayatını sona erdirmek zorunda kaldı. Bu senenin güzel bir haberi ise 2016 yılında kapatılan torrent arama motoru torrentz torrentz2.eu olarak yayın hayatına tekrar başladı.

Önceki konumuzda bilmeyenler için torrent ile film dizi vb. dosyalar nasıl indirilir çok detaylı şekilde anlattım. Bilmeyenler için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.

Torrent Nedir? Torrent ile Film Dizi Oyun Nasıl İndirilir?

En İyi 10 Torrent Sitesi

1. THE PIRATE BAY

The Pirate Bay torrent sitelerin kralı geçen senelerde olduğu gibi en iyi torrent sitesi olarak hayatını sürdürmektedir. En eski ve en iyi torrent sitesi olan The Pirate Bay namı diğer Korsan Körfezi geçen senlerde çok defa kapatılıp açılmasına rağmen 15. yılını kutlayacak gibi duruyor. Aklınıza gelebilecek her türlü dosyayı bulabileceğiniz yegane torrent sitesidir.

Alexa Sıralaması: 104

2. RARBG

2008 yılında kurulan Bulgar trackerların oluşturduğu RARBG, torrentcilerin aklında çok iyi bir yer edinmiştir. Torrent sitesi çok kaliteli video sürümlerini yayınlamakta uzmanlaşmıştır.

Alexa Sıralaması: 298

3. 1337X

1337x sıralamada  her geçen sene daha da üst sıralara çıkmaktadır.  Site trafiği her geçen gün yükselme göstermektedir. Diğer torrent sitelerin aksine güncel içerik sağlayan yükleyici grupları bulundurmaktadır.

Alexa Sıralaması: 321

4. TORRENTZ2

2016’da kapanan dünyanın en iyi torrent arama motoru torrentz.eu yeniden yayın hayatına başlamıştır. Çok hızlı ve kullanımı basit olan torrent arama motoru olan torrentz, aradığınız film dizi yada dosyayı en çok paylaşımcıya (seeder) sahip torrent sitesine yönlendirerek indirmeniz sağlamaktadır.

Alexa Sıralaması: 349

5. YTS.AG

Yify olarak yayın hayatına başlayan YTS ekibi film indirmek için en iyi torrent sitesidir. YTSekibi tarafından oluşturulan 1080p ve 720p blu-ray rip filmler; en kaliteli ve en düşük boyuta sahiptir. Sitesindeki popüler indirmeler kısmından çıkan en yeni popüler filmleri takip edebilirsiniz. Ayrıca sitede imdb ve rotten tomatoes puanlarını ve film fragmanlarını izleyebilirsiniz.

Alexa Sıralaması: 563

6. EZTV.AG

Torrent ve dizi denildi mi akla gelen ilk grup olan EZTV 2015 yılında dizi torrent indirme sitesi kapanmıştı. Yeni bir oluşuma giden ve yeni dizi indirme torrent sitesi açan grup yeniden eski günlerine geri dönmek için uğraşmaktadır.

Alexa Sıralaması:  981

7. LIMETORRENTS

2009 yılında açılan torrent sitesi Limetorrents her türden dosyayı indirebileceğimiz kaliteli bir torrent sitesidir. Sitede verified accounts yani onaylanmış hesaplar bulunmaktadır. Bunun da faydası kaliteli torrentlere virüs yada yanlış dosya içermeyen torrentlere gönül rahatlığıyla erişmiş oluyorsunuz.

Alexa Sıralaması: 1,288

8. NYAA.SI

Anime denilince ilk akla gelen anime torrent sitesi NYAA’dır.En zengin anime içeriğiyle anime dizisi severlerin takip etmesi gereken sitelerin başında gelmektedir.

Alexa Sıralaması: 1,575

9. TORRENTS.ME

Torrents.me  bu yıl inanılmaz bir yükselişe geçmiş ve çok yüksek trafiğe ulaşmıştır. Meta arama motoru olan Torrents.me sitesi torrent magnet linklerine ve dosyalarına link vermektedir.

Alexa Sıralaması: 2,045

10. ZOOQLE

Yaklaşık 3 milyon doğrulanmış torrente sahip olan Zooqle yıllardır ilk onun çok uzağında kaldı. Her geçen yıl adım adım büyümeyle kendini bu yıl listemize 10. sıradan yer bulmuştur.

Alexa Sıralaması: 2,347

 

Son Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir