Alınabilecek En İyi Bebek Oto Koltuk Modelleri

En İyi Bebek Oto Koltuk Modelleri

Kuşkusuz ebeveyn olarak bizler çocuklarımızın her halini gözetmek, her durumunu bilmek, sağlığından ve güvenliğinden emin olmak isteriz. Doğamız gereği, sağlıkları ve güvenliklerini ise hepsinden önde tutmuşuzdur. Özellikle seyahat ederken başlarına bir şey gelmesin diye elimizden gelenin fazlası yapmaktayız. Onların güvenliği ve rahat edebilmesi için sürekli bir takip dürtüsü, anne ve babalar olarak bizlerde doğumdan itibaren tedirginlik oluşturmuştur.

Günümüz teknoloji dünyasında anne ve babaları, bebekleri için güvenli ve sağlıklı ortam koşullarını sağlamak için firmalar her yıl yeni yeni ürünler çıkarmaktadır. Bu yazımızın konusu da çocuklarımızın güvenli şekilde seyahat edebilmelerine yardımcı olacak hemen her ebeveynin araştırma içine girdiği bebek oto koltukları olacak. Yine hayata tutunma amacımız bebeklerimizi büyütme konusunda yardımcı olacak bir diğer bebek ürünü olan bebek kamerası için en iyi görüntülü bebek kameraları modellerini listelediğimiz yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bebek oto koltukları, mesafenin kısa veya uzun olması fark etmeksizin her anne baba için olması gerekenler listesinde bulunmuş, yeni bir teknoloji çıkana kadar da uzun bir süre bulunacak gibi gözükmekte. Her ürünü alacakken sorulan standart sorular, elbette yazımın konusu olan bebek oto koltukları için de sorulmakta. Bebek oto koltuğu alırken nelere dikkat edilmeli? Sabit oto koltuğu mu yoksa dönebilen oto koltuğu mu? En iyi bebek oto koltuğu tavsiyeleri hangileridir? gibi birçok soruya cevap bulacağımız, özellikle en son sorduğumuz sorunun bizzat cevabı olacak yazımızı sizler için derledik.

Birden fazla alışveriş sitesi yorumlarını, üretici firmaların resmi internet sayfalarındaki ürün açıklamalarını sizler için araştırdık. İşte en iyi bebek oto koltuğu modelleri

1.Chicco Seat 4 Fix Air

En İyi Bebek Oto Koltuk Modelleri

Bebek oto koltuğu haricinde başka bebek ürünleri ile ilgili modellerde satış başarısı yakalamış marka Chicco, Seat 4 Fix Air model bebek oto koltuğu ile listeye zirveden giriyor. Kullanıcı yorumlarının geneli olumlu yönde olan ürün, 9-36 kilo arası ağırlığa dayanıklı olup yandan gelecek darbelere karşı korumalı koltuklardan biri. Tasarımını yapan personel ürünü en iyi şekilde tasarlamak için düşünerek çalışma yapmışa benziyor. Çünkü ürün rakiplerine nazaran 4 kademe ile yatış pozisyonuna geçebilmekte. Bu, çocuğunuzun özellikle uzun mesafeli seyahatlerinizde uyurken başının öne doğru düşmemesi ve rahatsız yolculuk yapmaması için önemli bir kriter.

En İyi Bebek Oto Koltuk Modelleri

Araç bebek oto koltuğu kancaları ile kendi isofix mekanizması birleştiğinde aracın kendi koltuklarından daha güvenli hale geliyor. Ekstra baş desteği bulunan bebek oto koltuğunu ayrıca emniyet kemer bağlantısı da bulunmakta. Chicco, Seat 4 Fix Air’in güncel fiyatı 6.900,00 ₺.

2.Joie Every Stage

En İyi Bebek Oto Koltuk Modelleri

Yine bebek ürünleri ile ilgili satış başarısı yakalayan aynı zamanda kaliteli diğer bebek ürünü üretici Joie, Every Stage modeli ile listemize ikinci sıradan giriyor. En çok satan bebek oto koltukları arasında bulunan model, arkası dönük şekilde bebeğinizin 18 aylık olana kadarki süresinde oto koltuğu ihtiyacınızı karşılayabilmekte. 18 ay sonrasından itibaren tekrar düz çevrilerek 36 kg olana kadar kullanım imkânı sağlıyor. Yine önemli hususlardan biri olan yatış pozisyonu konusuna gelecek olursak bir önceki üründe faydasının ne olduğunu açıkladığımız bu ürün de 6 kademeli yatış pozisyonu ile rakiplerinden bir adım önde duruyor.

En İyi Bebek Oto Koltuk Modelleri

Adac isimli güvenlik testini başarı ile geçen oto koltuğu, konforlu olduğu kadar güvenlik konusunda da ne derece iyi olduğunu kanıtlar durumda. Yan darbeye karşı ayrı korumalı ürünün ayrıca ekstra baş desteği de bulunmakta. Listemizde ve de en çok satanlar arasında yerini alan Joie Every Stage bebek oto koltuğunun güncel fiyatı ise 4.500,00 ₺.

3.Inglesina Newton Isofix

En İyi Bebek Oto Koltuk Modelleri

İsofixli oto koltukları arasında en iyilerden biri olan model, 4 kademe yatış pozisyonu bulunan ve 9-36 kg arası dayanıklı bir ürün. 5 adet ayrı noktalı emniyet kemeri güvenliği arttırmakta. Inglesina Newton’un üzerinde bulunan emniyet pedleri ise konfor ile birlikte emniyeti de getiriyor. Ekstra baş desteği bulunmakta ve 5 kademe yatış pozisyonuna sahip.

Özellikleri aynı olduğu ürünler arasında lider olan Newton, bu özelliklerin yanında 11 kg lık ağırlığı ile de dikkat çekmekte. Inglesina Newton’un güncel fiyatı ise 8.900,00 ₺.

4.Kraft Techno Fix

En İyi Bebek Oto Koltuk Modelleri

Bebek arabası denildiğinde anne babaların kulaklarının aşina olduğu markalardan biri olan Kraft’ın çocuk ürünleri konusunda uzman olduğunu söylemeliyiz. Satış rakamları, müşteri memnuniyeti ve olumlu ürün yorumları bu tezimizi kanıtlamaya yetiyor. Techno Fix Isofix, bebeğinizin kilo ve boyut oranlarının değişmesini göz önünde bulundurarak farklı kemer uzunluğunu kullanıcılarına sunmakta. Bu kemerler üzerinde bulunan yumuşak koruyucular bebeğinizin yara almasını engellemekte ve konforlu bir seyahat sunmakta. Ayrıca kolay silinebilir olan yüzeyi sayesinde kolaylıkla temizlenmeye imkân tanıyor.

5 noktalı kemeri güvenlik konusunu arttırmakta ve yatış pozisyonu için ise 4 ayrı kademe ile karşımıza geliyor. 10.5 kg ağırlığındaki Techno Fix, 9-36 kg arası kullanıma uygun olarak üretilmiş. Yan darbelere karşı korumalı olan ürünün ekstra baş desteği bulunmakta. Ürünün güncel fiyatı ise 2.870,00 ₺.

5.Britax-Römer Advansafix

En İyi Bebek Oto Koltuk Modelleri

En iyi bebek oto koltuğu listemizin sonlarına gelirken beşinci sıraya aldığımız modelin adı Britax Römer Advansafix. 9-36 kg arası kullanıma uygun olan oto koltuğunun önünde bulunan V şeklindeki Top Tether, çarpışma anında koltuğun sabit kalmasını ve öne hareket etmemesini engellemekte. Oto koltuğunun üzerinde bulunan emniyet kemeri hassas bebek karnının üzerinde çok baskı yapmamakta ve güvenliği azaltmadan çocuğunuza hareket özgürlüğü sunmakta. Extra baş desteği bulunan oto koltuğu yandan gelecek darbelere karşı koruma sağlamakta.

En İyi Bebek Oto Koltuk Modelleri

3 kademe yatış pozisyonuna sahip olan modelin, kemerleri üzerinde bulunan koruyucu pedler konforlu yolculuğu sağlamakta. Toplam ağırlığı 11 kg olan bebek oto koltuğunun üzerinde bulunan kılıflar kolay çıkarılabilir ve makinede yıkanabilir. Britax Römer Advansafix’in güncel fiyatı 6.000,00 ₺.

6.Besafe İzi Comfort X3

En İyi Bebek Oto Koltuk Modelleri

Besafe Izı Comfort, öne eğilimi olan bebek oto koltuklarından birisi. Ayrıca kılıfı üzerinde bulunan ekstra koltuk minderi sayesinde bebeğinizin rahat yolculuk yapmasına olanak sağlar. 3 noktadan emniyet kemeri ile güvenlik önlemi aldırırken isfox ile aracınızın kendisi ile de birleşerek bu önlemi katlamaktadır. Kolay sökülüp takılabilen oto koltuğu, kolay yatış pozisyonuna geçişi ile bebeğiniz için rahat uyku almasına yardımcı olmakta. Ekstra baş desteği ve yan darbelere karşı koruması mevcut. 9 – 18 kg arası kullanım imkânı sunan modelin güncel fiyatı 4.500,00 – 7.000,00 ₺.

7.Yoyko Bear 360°

En İyi Bebek Oto Koltuk Modelleri

En iyi bebek oto koltuğu modellerini sıraladığımız listemizin son ürünü Yoyko Bear 360, hem yatış kademesi olan hem de adında geçen özellik gibi 360 derece dönebilen bebek oto koltuğudur. Isofix özelliği bulunan model, aracında isofix bulunmayanlar için de kullanım imkânı sağlamakta. Ancak Isofix özelliği kullanılmaz ise emniyet kemeri ile sabitleneceğinden 360 derece özelliği kullanılamamakta. Yatış kademelerinin çalışmasında herhangi bir engeli bulunmamakta. 3 kademe yatış pozisyonu bulunan bebek oto koltuğu, 0-36 kg arası ağırlık için kullanıma uygun olarak tasarlanmış.

(Side Impact Protection) SIP teknolojisi sayesinde darbelere karşı ayrıca koruması olan oto koltuğu, ekstra baş desteği sayesinde de bebeğinizin başının uyurken öne düşmemesine yardımcı olmakta. Kolay sökülüp takılabilen oto koltuğu kutusunda ayrıca üst tarafına takılan güneşliği ile birlikte geliyor. İsteğe bağlı sökülüp takılabiliyor. Yumuşak bel desteği buluna modelin emniyet kemerleri farklı boyut ve ağırlık için uzunluk konusunda ayarlanabilmekte. Yoyko Bear 360° nin güncel fiyatı ise 3.500,00 ₺.

Son Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir