İki Cihazı Aynı Anda Şarj Edebilecek Apple Güç Adaptörü

Apple’ın iki cihazı aynı anda şarj edebilecek olan 35W’lık güç adaptörünün görüntüleri ortaya çıktı. Yakın zamanda piyasaya sürülmesi ön görülen şarj aletinin iki adet USB- Type-C çıkışı olacağı belirtiliyor.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji devi Apple, iphone 12 modeli ile beraber kutu içeriğinden şarj aletini çıkarma kararı aldı. Bu girişim sonrasında iphone’lar kutusundan sadece şarj kablosu ile çıkmaya başladı. Apple yetkilileri; 5W, 20W ve 30W gücünde olan şarj adaptörlerini ise ayrı şekilde satmaya devam etti. Bu adaptörler arasına yeni bir şarj adaptörünün daha ekleneceği iddia edilmişti. Şimdi ise bu yeni adaptörün de ilk görüntüleri sunuldu.

Geçtiğimiz haftalarda Apple, web sitesinde 35W gücünde olan bu güç adaptörüne ait bilgileri içeren bir paylaşımı yanlışlıkla yayınlamış ve ardından paylaşımını kaldırmıştı. Apple Watch ile aynı anda iphone’u şarj edebileceği öngörülen adaptörün tanıtımının ne zaman yapılacağı hala belirli değilken tasarımı ChargerLAB isimli Twitter hesabı tarafından paylaşıldı.

Apple’ın geliştirme sürecini devam ettirdiği yeni sürüm adaptörün, mevcutta kullanılan 20W lık modelinden çok farklı olacak. 20W lık modelde adaptör uçları sabitken yeni modelde uçların katlanabilir tasarımı ile gelecek. Böylelikle taşınabilirliği daha kolay hale gelirken ihtiyaç olmadığında göz önünde bulunmasının önüne geçilecek.

Farklılıklara değinecek olursak yeni adaptörü diğer modellerden ayıran özelliklerinden birinin de, kullanıcılarının prizden kolayca çıkarabilmelerini sağlayacak yan kısımlarında dairesel oyuk bulunuyor olması. Ayrıca 35W’ lık güç sayesinde, diğer modellere kıyasla daha kısa sürede şarj edilebileceği ifade ediliyor.

 

Edinilen diğer bilgilere göre; cihazın, Input-Output (giriş-çıkış) değerleri ise şu şekilde belirtiliyor;

•Input : 100-240V/1.0A
•Output 1 ve 2 : 5VDC/3A veya 9VDC/3A veya 20VDC/1.75A gfcg

Son Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir