En İyi 10 Dosya Yönetici Uygulaması iPhone & Android

iOs veya Android işletim sistemine sahip cihazlarda dosya yönetici uygulamaları en önemli uygulamalar arasındadır. Dosya yönetici uygulamaları ile dosyalarınıza göz atabilir, onları düzenleyebilir, indirdiğiniz video,fotoğraflarınızı bulabilir, dosyaları taşıyabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Genel olarak dosya düzenlemesi sıkıcı olsa da bu uygulamalar ile çok rahatlıkla düzenleyebileceksiniz. Aradığınız dosyalara rahatça erişebilmek gibi keyiflisi yoktur. İşte iOS ve Android için İşte en iyi dosya gezgini uygulamaları, dosya tarayıcı uygulamaları ve dosya yöneticisi uygulamaları.

Ücretsiz En İyi iOS ve Android Dosya Yönetici Uygulamaları 

1. Documents by Readdle

Documents by Readdle uygulaması ile iPhone veya iPad cihazınızda dosyalarınızı yönetmek için mükemmel bir çözümdür. Çok basit ve minimal tasarıma sahip bu uygulama ile Dropbox ve iCloud gibi bulut hizmetlerini senkronize etmek gibi fonksiyonlarının yanısıra dosyalarını klasörleme ve yönetme gibi işlevleri bulunmaktadır.

Email dosyalarınızda gönderilen pdf word gibi dosyaları kolayca saklayabilir pdf dosyalarının içinde arama yapabilirsiniz. Çevrimiçi ve çevrimdışı müzik film izleyebilir, dosyaları düzenleyebilirsiniz.

2. FileMaster-Privacy Protection

FileMaster, iPhone, iPad ve iPod Touch için  çok popüler bir dosya yöneticisi uygulamasıdır. Ayrıca bu uygulama ile belge görüntüleyici, video / ses çalar, metin düzenleme yapabilmektedir.

Bilgisayarınızdan dosyalarınızı rahatlıkla aktarabilir, yanınızda taşıyabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. File Master’ın en önemli özelliklerinden biride dosya şifreleme özelliğidir. Dosya güvenliği konusundaki endişeleri engelleyen uygulama, uzaktan veya yerel bir ana parola ile dosyalarınıza erişebilirsiniz.

3. MyMedia – File Manager

MyMedia dosya yönetici uygulaması ile akıllı cihazınızda ki dosyaları yönetmenizi sağlayan güçlü bir dosya yöneticisidir. Dosyalarınızı yönetebilir, bilgisayarınıza aktarabilir ve multimedya içeriği oynatabilirsiniz.

Belge görüntüleyici Microsoft Word, Excel, Power point, pdf, txt, htm, html ve rtf dosya biçimlerini destekler ve zip rar dosyalarınızı çıkartabilirsiniz.

‎MyMedia - File Manager
‎MyMedia - File Manager

4. Files – File Manager & Browser

Tüm iOS destekli belge türleri için güçlü görüntüleyici, güçlü fotoğraf tarayıcı, gelişmiş PDF okuyucu, tam Dropbox desteği ve daha fazlasına sahip yerleşik bir dosya yöneticisine sahiptir.

Dosya yöneticisinin yanısıra bir tarayıcı olan Files uygulaması, güçlü bir dosya indirme yöneticisine sahiptir. Files dosya yönetici uygulaması pdf, .doc, .xls, .ppt, .txt, .html and .rtf dosya formatlarını destekler açmanıza ve akıllı cihazınızda saklamanıza olanak sağlar. Ayrıcı dosyalarınızı şifreleme özelliğine de sahiptir.

‎Files - File Manager & Browser
‎Files - File Manager & Browser

5. FE File Explorer: File Manager

FE Dosya Gezgini, iPhone ve iPad için bir dosya yöneticisi uygulamasıdır. iPhone / iPad’inize indirmeden, bilgisayarlarınızdaki ve bulutunuzdaki belgeleri, fotoğrafları, dosyaları doğrudan görüntüleyin ve yönetin.
SMB / CIFS protokolü aracılığıyla macOS, Windows, Linux, Time Capsule, NAS üzerindeki ağ paylaşımlarına erişin.Desteklenen formatlar

Belge: EPUB, PDF, WORD, EXCEL, PPT, PAGES, SAYILAR, KEYNOT, TXT, HTML vb.
Fotoğraf: JPG, PNG, GIF, CR2, NEF, ARW, DNG vb.
Müzik: MP3, AAC, AIFF, WAV, FLAC, APE vb.
Müzik Çalma Listesi: CUE, M3U
Video: MOV, MP4

‎Owlfiles - File Manager
‎Owlfiles - File Manager

6. ASTRO Dosya Yöneticisi

ASTRO Dosya Yöneticisi, dosyalarınızı yerel ve bulut depolama alanlarında gezmenin, organize etmenin, indirmenin ve paylaşmanın en rahat yoludur.

SD kart, bulut depolama alanındaki dosyaları düzenleyip kaydedip silip taşıyabilirsiniz. Depolama alnından daha fazla yararlanmak için sıkıştırıp saklayabilirsiniz. Webden istediğiniz dosyayı indirip saklayabilirsiniz. Uygulama yöneticisi ile tüm uygulamalarınızı tek bir yerden kontrol edin silin veya yedekleyin.

ASTRO Dosya Yöneticisi
ASTRO Dosya Yöneticisi
Developer: data.ai Basics
Price: Free

7. Dosya Yöneticisi

Adı üstünde Dosya Yöneticisi uygulaması Android cihazlar için kolay ve güçlü bir dosya yöneticisi ve gezginidir. Ücretsiz, hızlı ve tam özellikler içermektedir. Basit arayüzü sayesinde kullanıcılar tarafından çok tercih edilen uygulamanın kullanımı son derece kolaydır. Dosya Yöneticisi + ile cihazınızda, NAS (Ağa bağlı depolama) ve Dropbox ve Google Drive gibi bulut belleklerinde dosya ve klasörleri kolayca yönetebilirsiniz.

Yerel ve uzak / bulut dosyalama alanlarını rahatlıkla yönetebilirsiniz. Her türlü dosya yönetimi işlemlerini (aç, ara, dizinde gez, kopyala ve yapıştır, kes, sil, yeniden adlandır, sıkıştır, arşivden çıkar, aktar, indir, yer imi koy, düzenle) destekler. Dosya Yöneticisi +, medya dosyalarını ve apk dahil olmak üzere önemli dosya formatlarını destekler.

Dosya Yöneticisi
Dosya Yöneticisi
Developer: File Manager Plus
Price: Free

8.  Dosya Yöneticisi (File Manager)

Dosya Yöneticisi File Manager Android uygulaması ile hem yerel hem de bulut depolama alanındaki tüm dosyalarınızı kolaylıkla kopyalayabilir, taşıyabilir, yeniden adlandırabilir, silebilir, bulabilir, paylaşabilir, keşfedebilir, sıkıştırabilir ve başka yöntemlerle düzenleyebilirsiniz.

Dropbox ve Google Drive gibi bulut depolama alanınızdaki dosyaları istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Android cihazınız microSD kart ve USB OTG destekliyorsa bu harici dosya alanlarınızı da dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Depolama alanında yer açmak için Zip, RAR, Tar, Tar.gz, Tgz, Tar.bz2 gibi sıkıştırma formatlarını kullanarak dahili alanınızda yer açabilirsiniz. Animasyonlu GIF’ler de dahil olmak üzere resimlerinizi hızlıca taramak için dahili resim galerisini kullanabilirsiniz.

Dosya Yöneticisi File Manager
Dosya Yöneticisi File Manager

9. Xiaomi Dosya Yöneticisi

Xiaomi firması tarafından yazılan uygulama Android cihazlarda çok popüler bir dosya yönetim uygulamasıdır. Xiaomi Dosya Yöneticisi, dosyalarınızı daha hızlı bulmanıza ve çok kolay bir şekilde yönetmenize ve arkdaşlarınızla çevrimdışı olarak paylaşmanıza yardımcı olur. Dosyaları hızlı arama, taşıma, silme, açma ve paylaşma ile birlikte yeniden adlandırma, sıkıştırılan dosyaları açma ve kopyala-yapıştır özellikleri destekler.  Dosya Yöneticisi aynı zamanda birden çok dosya biçimini tanır, buna müzik, video, resim, dökümanlar, APK dosyaları ve zip-dosyaları da daihldir.

Xiaomi Dosya Yöneticisi
Xiaomi Dosya Yöneticisi
Developer: Xiaomi Inc.
Price: Free

10. General Mobile Dosya Yöneticisi

Yerli üreticimiz General Mobile tarafından Google Play Store’a erişime açılan uygulama tüm özellikleri ücretsizdir. Google Drive Dropbox Facebook(Salt Okunur) Yandex Disk  gibi bulut uygulamarındaki dosyalarınızı erilebilir düzenleyebilirsiniz. WiFi ağı üzerinden bilgisayarınızdaki dosyalara erişebilir ve dosya transferi yapabilirsiniz.

Medya analiz aracı sayesinde dosyalarınızın boyutlarını görebilir birbirleri ile aynı dosyaları silebilirsiniz. Tablet modu ile tabletlere tam destek sağlamaktadır.

Dosya Yöneticisi
Dosya Yöneticisi
Price: To be announced

Son Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir