En İyi 10 Android Video Düzenleme Uygulaması

En-İyi-Video-Düzenleme-Programları

En İyi 10 Android Video Düzenleme Uygulaması, son zamanlarda popüler sosyal paylaşım platformları olan Instagram, Facebook, Youtube ve Tik Tok gibi platformlarda paylaşılan videoların nasıl yapıldığını merak mı ediyorsunuz? Herhangi bir program veya bilgisayar bilgisi gerekmeksizin video kurgulayabilir, videolarınızı parçalara ayırabilir onlara efektler verebilir hatta istediğiniz ses dosyalarını ekleyip güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Beğenerek takip ettiğiniz sosyal paylaşım yapanların videoları gibi örnekleri basit bir şekilde yapabilir hatta daha yaratıcı düzenlemeler dahi yapabilirsiniz.

Android işletim sistemleri için geliştirilmiş onlarca video düzenleme uygulaması bulunmaktadır. Bunların arasından kullanımı ve kabiliyeti iyi olanları seçerek listemizi oluşturduk. Instagram fenomenlerinin kullandığı uygulamaları inceleyerek aralarından en popüler olanları listemize sizler için ekledik.

Tabii popüler video düzenleme uygulamaları tek başlarına beklendiğiniz video etkilerini veremeyebilir. Burada istediğiniz şekilde video düzenleyebilmek için sizin yaratıcılığınız ve biraz da araştırma yapmanıza kalmaktadır. Günümüzün en büyük görsel öğrenme platformu olan You Tube de kullanacağınız veya tercih etmeden önce kullanmak istediğiniz uygulamaların anlatımlarını izleyebilir sizler için en kolay ve ihtiyacınıza cevap verecek uygulamaları deneyebilirsiniz.

 

En İyi Video Düzenleme Uygulamaları

1- Adobe Premiere Rush

Adobe Premiere Rush

Adından da anlaşılacağı gibi popüler grafik tasarım uygulamaları üretimi yapan Adobe firmasının mobil telefonlar için geliştirdiği video düzenleme uygulamasıdır. Masa üstü video düzenleme programı olan Adobe Premiere ‘nin mobil versiyonu olan uygulama yeni yapacağınız video kurguları için beklentilerinize cevap verebilecektir. Günümüzde birçok You Tube kullanıcıları tarafından kullanılmaktadır.

Sunan: Adobe

Boyut: 154M

Yükleme: 1.000.000 +

Google Play Store Puanı: 3.1

Fiyat: Ücretsiz

Adobe Premiere Rush: Video
Adobe Premiere Rush: Video
Developer: Adobe
Price: Free

 

2- CapCut

capcut

Eski adı Viamaker olan yeni adıyla CapCut uygulaması ücretsiz video düzenleme yazılımıdır. Günümüzde oldukça popüler olan Instagram Reels videolarının çoğu bu uygulama ile basitçe yapılabilmektedir. Kullanımı oldukça kolay olan bu mobil uygulama ile videolarınızı kesin birleştirin, hızları ile oynayın, beğendiğiniz müzikleri ekleyin ve kaliteli olarak filtreler ile videolarınıza renk katabilirsiniz.

Sunan: Byteance Pte.Ltd.

Boyut: 93M

Yükleme: 100.000.000 +

Google Play Store Puanı: 4.4

Fiyat: Ücretsiz

CapCut - Video Editor
CapCut - Video Editor

 

3- VN Video Editor Maker

VN uygulaması profesyonel videolarını kolayca düzenlemeye yardımcı olan ücretsiz bir uygulamadır. CapCut gibi oldukça popüler olan uygulama ile Instagram Reels lerinizi kolayca yapabilir, beğendiğiniz videoların örneklerini internette kolayca bulabilir ve basitçe uygulayabilirsiniz. Uygulama yapımcıları oldukça iddialı olarak yazılımlarının hem profesyoneller için hem de amatör kullanıcılar için olduğunu belirterek mobil uygulamaların Premiere’si olarak adlandırmaktadırlar. Kolay kullanımı ile videolarınızın zaman çizelgeleri ile oynayabilir, fon müziklerinizi kolayca videolarınıza ekleyebilirsiniz. Videolarınızın müzik ritmine göre ayarlayabilmeniz için müzik ritim işaretleyiciyi kullanıp etkileyici videolar oluşturabilirsiniz. Videolarınız için yirmiden fazla filtre ile renklerinizi değiştirebilir geçiş efektleri ile etkileyici işler çıkarabilirsiniz.

Sunan: Ubiquiti Laborratuvarları, LLC

Boyut: 176M

Yükleme: 50.000.000 +

Google Play Store Puanı: 4.7

Fiyat: Ücretsiz

 

4- PowerDirector

PowerDirector

Profesyonel video düzenleyicileri gibi videolar mı yapmak istiyorsunuz? Bunun için PowerDirector uygulamasını denemelisiniz. Uygulama ile hızlı ve kolay bir şekilde çarpıcı yüksek kaliteli videolar oluşturabilirsiniz.  Videolarınıza müzik ekleyip, geçiş efektleri verin, hareketli yazı başlıkları oluşturun, renk efektleri ile videolarını canlandırın, emojiler ile çeşitlendirin, arka planlar vb. gibi işinize yaracak bir çok eklentiyi basitçe ekleyebilirsiniz. Videolarınızı 4k çözünürlüğe kadar düzenlemeler yapabilirisiniz. Hız ayarları ile oynayabilir, video sabitleyici ile videolarınızda ki titreşimleri en aza indirebilirsiniz.

Sunan: Cyberlink Corp

Boyut: 109M

Yükleme: 100.000.000 +

Google Play Store Puanı: 4.3

Fiyat: Ücretsiz

PowerDirector - Video Editor
PowerDirector - Video Editor

 

5-InShot

ınshot

InShot güçlü bir video düzenleme ve fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Amatör veya profesyonel kullanıcılar için kullanımı kolay yüksek kaliteli video düzenleme aracıdır. Uygulama ile Tik Tok, You Tube ve Instagram için kolay v kullanışlı bir birinden farklı videoları basitçe oluşturabilirsiniz. Videolarınızı kesme/kırpma yapabiliri, kestiğiniz videoları birleştirebilir, videoları döndürüp kırpabilir, kenarlık ekleyip, arka plan değiştirebilirsiniz. Ayrıca videolarınız için hazır olarak bulunan birbirinden farklı sanatsal fitreler ile beraber oluşturduğunuz videolara sanatsal bir hava katabilirsiniz. Hazırladığınız videolar arası atmıştan fazla geçiş efekti ile güzel bir çalışma oluşturabilirsiniz. Videolar için müzik ekleyip, birbirinden faklı yazı tipi ile yazılarınızı yazabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz videolarınızı 1080P çözünürlükte kayıt edebilir ve paylaşabilirsiniz.

Sunan: InShot

Boyut: 54M

Yükleme: 100.000.000 +

Google Play Store Puanı: 4.8

Fiyat: Ücretsiz

Video Düzenleyici - InShot
Video Düzenleyici - InShot

 

6- KineMaster

KineMaster

KineMaster uygulaması dakikalar içerisinde basit ve kolay bir şekilde profesyonel videolar düzenlemenize yardımcı olacak bir uygulamasıdır. Önceden hazırlanmış hazır templateler ile videolarınızı ve fotoğraflarınızı dakikalar içerisinde hazırlayıp sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz. Videoları, resimlerinizi özel efektler ile beraber görselleştirin ve onlara sevdiğiniz beğendiğiniz müzik veya ses dosyalarını ekleyebilirsiniz. Videolarınızın hızları ile oynayarak hızlı bir şekilde güzel dinamik videolar oluşturun. Oluşturduğunuz videoları 30 FPS’de yüksek kaliteli 4K formatında kayıt edebilirsiniz.

Sunan: KineMaster

Boyut: 93m

Yükleme: 100.000.000 +

Google Play Store Puanı: 4.2

Fiyat: Ücretsiz

 

7- FilmoraGo

FilmoraGo

FilmoraGo video düzenleme aracı, yazılar, sesler, emojiler, özel efektler, arka planlar ve birbirinden farklı filtreler ile videolarınızı düzenleyebileceğiniz ücretsiz bir uygulamadır. FilmoraGo uygulaması kullanışı kolay ve çeşitli video düzenleme efektleri ile zenginleştirilmiş basit bir uygulamadır. Sosyal medya platformları için You Tube, Instagram, Tik Tok, Facebook gibi platformlar için hızlı ve kolayca videolarınızı düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Oluşturduğunuz videolarınızı 2K veya 4K formatında profesyonel bir şekilde kaydedebilirsiniz.

Sunan: FilmoraGo

Boyut: 93m

Yükleme: 50.000.000 +

Google Play Store Puanı: 4.5

Fiyat: Ücretsiz

 

8- GoPro Quik

gopro quik

Adından da anlaşılacağı gibi GoPro‘nun uygulaması olan yazılım birkaç dokunuşla videolarınızı sinematik görünüme kavuşturabilirsiniz. Müzik ritmine göre videolarınızı geçişlerini ve efektlerini ayarlayabilirsiniz. Videolarınızın birden çok bölümlere ayırabilir ve her bölümün hız ayarları ile değişiklikler yapabilirsiniz. Videolarınızın her hangi bir yerinden yüksek kalitede fotoğraf alabilir ve kaydedebilirsiniz. Çalışmalarınız için hazır renk efektlerini kullanarak ışık patlamalarının önüne geçebilirsiniz. Ufuk çizgisi ekleyerek videolarını sabit görüntü ayarları yapabilirsiniz.

Sunan: GoPro

Boyut: 241m

Yükleme: 10.000.000 +

Google Play Store Puanı: 4.3

Fiyat: Ücretsiz

GoPro Quik: Video Editor
GoPro Quik: Video Editor
Developer: GoPro
Price: Free

 

9- Pelicut

pelicut

Pelicut uygulaması şık tasarımları basit ve güçlü bir şekilde yapmanıza yardımcı olacak bir yazılımdır. Popüler temalar kullanarak, videolarınıza beğendiğiniz ses dosyalarını ekleyebilir, animasyonlu yazılarınız ile videonuzu zenginleştirip, modaya uygun birbirinden farklı renk filtreleri ile son rötuşlarınızı atıp yüksek kalitede videolarını kayıt edebilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Sunan: Pelicut

Boyut: 55m

Yükleme: 5.000.000 +

Google Play Store Puanı: 4.6

Fiyat: Ücretsiz

 

10- VivaVideo

VivaVideo videolarınızı güçlü bir şekilde düzenler ve yüksek kaliteli videolarınız üzerinde istediğiniz tüm değişiklikleri yapmanıza imkan sağlamaktadır. Tik Tok, You Tube ve Instagram gibi sosyal paylaşım platformları için birbirinden farklı ve basit bir şekilde hiç bir video düzenleme bilgisi gerekmeksizin değişiklikler yapabilir ve sevdiğiniz dostlarınız ile paylaşabilirsiniz. İster profesyonel olun ister amatör VivaVideo uygulaması ile kolayca videolarınızı kesip birleştirebilir, istediğiniz ses dosyasını ekleyebilir, birbirinden farklı videolarınızı birleştirebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz videoların geçişlerine birbirinden farklı efektler uygulayarak etkileyici görünüm elde edebilirsiniz. Hazırladığınız videolarınızı 720p, Full Hd, 1080P ve 4K formatlarında kolayca dışa çıkartabilir ve sosyal paylaşım platformlarından dilediğiniz gibi sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz.

Sunan: QuVideo Inc. Video Editor & Video Maker App

Boyut: 118m

Yükleme: 100.000.000 +

Google Play Store Puanı: 4.0

Fiyat: Ücretsiz

 

Günümüzde oldukça popüler olan video paylaşımları için peki sizler hangi uygulamaları kullanıyorsunuz? Kullandığınız uygulamaların hangi özelliklerini beğenip hangi özelliklerini beğenmediğinizi bizler ile paylaşıp yorumlara eklemenizi bekliyoruz.

Son Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir