En İyi 10 Podcast Uygulaması iOS & Android

Podcast’ler günümüz internet ve bilgi çağında bilgiyi rahat toplama yöntemlerinin başında gelmektedir. Eskiden işinde uzman olanların dost sohbetlerinde aktardığı bilgileri podcast uygulamaları sayesinde milyonlarca konu binlerce uzamanın birikimlerini basit bir tıkla ulaşabilmek harika bir şeydir. Podcast’in tam Türkçe karşılığı bulunmamakla birlikte kısa olarak “ortam akışı” olarak karşılığını bulabiliriz.

Podcast’lerin bu kadar yaygınlaşması ve yükselişe geçmesinin sebeplerden biri video izlerken sürekli takip etmek zorunda olması ve youtube gibi video paylaşım sitelerinde izlenme sayısı arttırmak için kalitenin iyice düşmesidir. Podcast’de ise dinlerken diğer işlerinizi rahatlıkla yapabilir, izleme zorunluluğu olmaması ile herhangi bir yerde ve zamanda rahatlıkla dinleyebilirsiniz.

En İyi 10 Podcast Uygulaması

1. Castbox

iOS ve Android kullanıcıların çok beğendiği podcast uygulaması olan Castbox uygulamasında 95 milyondan fazla ses kaydı, radyo kanalları, sesli kitapları ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

70+ farklı dilde podcastlerinizi dinleyip favorilerinize ekleyebilirsiniz. Birçok yeni dil öğrenme podcastlerle ile öğreneceğiniz dili geliştirebilirsiniz. %100 ücretsiz herhangi bir kısıtlama olmaksızın bu arayüzü güzel uygulamayı kullanmanızı tavsiye ederim.

2. Podbean Podcast

Podbean podcast 88 bin kişiden fazla oyladığı en yüksek ortalamaya sahip podcast uygulamasıdır. Güzel tasarımlı, kullanışlı arayüzü ile milyonlarca ücretsiz podcasti istediğiniz zaman ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Podbean Podcast uygulaması ile bölüm adı yazar adına göre arama yapabilir, konu ve kategorilerine göre en yeni trend podcast’lere göz atabilirsiniz. Çalma geçmişinize göre size özel önerilen podcast’ler karşınıza çıkmaktadır. Özelleştirebilir çalma listesi oluşturabilir, favori liste oluşturabilirsiniz. Çaldığınız podcastleri hızlandırabilir, istediğiniz zaman kendi podcast’inizi yayımlayabilirsiniz.

‎Podbean Podcast App & Player
‎Podbean Podcast App & Player

3. Breaker—Sosyal Podcast Uygulaması

Podcast’in sosyal ağ uygulaması Breker podcast uygulamasında arkadaşlarınızın ne dinlediğini görüp sizde listenize ekleyebilirsiniz. En sevdiğiniz podcastleri paylaşıp beğenip yorum yapabilirsiniz. Breaker ile yeni bölümleri otomatik indirebilir, sessiz kısımları otomatik atlayabilir, 1/2x 3x hızlara kadar dinleyebilirsiniz. Arkadaşlarınızla yeni çıkan podcastler hakkında sohbet edebilirsiniz. Sadece iOS platformunda hizmet veren Breaker artık android işletim sisteminde de indirebilirsiniz.

Breaker—The social podcast app
Breaker—The social podcast app

4. Himalaya

Himalaya podcast ücretsiz uygulaması ile 30 farklı kategorideki 24 milyondan fazla podcast bölümü, radyo ve ses içeriğini dinleyebilirsiniz.

5. Laughable

4 bin kişinin oyladığı 4.8 puanlı ios işletim sistemine özel komedi podcast uygulaması Android işletim sisteminede gelmiştir. Komedi severler için tam bir cennet olan Laughable tüm kategorilerde de ücretsiz podcast içeriklerini dinleyebilirsiniz. En sevdiğiniz komedyenlere abone olabilir, onların yeni içeriklerini anında erişebilirsiniz.

‎Laughable
‎Laughable
Developer: Byway Endeavors
Price: Free+

6. RadioPublic

Diğer uygulamalara bir alternatif olarak her iki platformda da hizmet veren RadioPublic android uygulaması kullanıcılardan ortalama bir puan almıştır. 500000 ücretsiz içeriği bulan uygulamanın

7. Spotify

Dünyanın en ünlü müzik dinleme uygulaması olan Spotify bir diğer özelliği ise podcast dinleyebilir olmanızdır. Ben hem müzik dinlerim hem de podcast dinlemek istiyorum diyorsanız sizin için en ideal uygulama Spotify uygulamasıdır.

Spotify: Müzik ve Podcast'ler
Spotify: Müzik ve Podcast'ler
‎Spotify - Music and Podcasts
‎Spotify - Music and Podcasts
Developer: Spotify
Price: Free

8. TuneIn Radio

100 binden fazla radyo istasyonunu barındıran, benim de kullandığım en iyi radyo uygulaması TuneIn Radyo ile podcast’de dinleyebilirsiniz. Özellikle sevdiğiniz sanatçıların sohbetlerini içeren podcastler, müzik dünyası ile uğraşanlar için tam bir cevherdir.

TuneIn Radio: Spor, Müzik, FM
TuneIn Radio: Spor, Müzik, FM
‎TuneIn Radio: Music & Sports
‎TuneIn Radio: Music & Sports
Developer: TuneIn
Price: Free+

9. Google Podcasts

Sadece android mobil işletim sisteminde hizmet veren Google Podcasts, milyonlarca ücretsiz podcast içermektedir. Arkasında dünyanın en güçlü firmalarından biri olan uygulama doğal olarak çok kaliteli ve kullanışlıdır.

Google Podcasts
Google Podcasts
Developer: Google LLC
Price: Free

10. Overcast

iOs platformunun en güçlü ve en popüler podcast uygulaması olan Overcast ne yazık ki android işletim sisteminde hizmet vermemektedir. Overcast akıllı ses özelliği ile sesi normalleştirebilirsiniz. Overcast carplay ve apple watch desteği bulunmaktadır. Akıllı filtreler ile muhteşem çalma listesi oluşturabilir istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz. Yeni podcastler keşfedebilir, size özel podcast önerileri alabilirsiniz.

‎Overcast
‎Overcast
Developer: Overcast Radio, LLC
Price: Free+

Son Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir