En İyi 10 Wordpress SEO Eklentisi

Wordpress ile profesyonel bir web sitesi yada blog oluşturacağımız zaman en basit SEO temellerini yapan bir eklentiye ihtiyaç duyulmaktadır. SEO sadece eklentiyle yapılacak bir şey olmadığı gibi, SEO’nun temelleri olan başlık, anahtar kelime ve açıklama kısımlarını sizin için kolayca yapabilecek eklentileri paylaşmak istedim. 

Bu eklentiler sitenizi SEO uyumlu hale getirerek temel ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Oluşturacağım listedeki eklentilerden hangisi size daha uygun ve kolay  geliyorsa onu kullanmalısınız.

10 Wordpress SEO Eklentisi

1. All in One SEO Pack

Benim de başlangıçtan beri kullandığım All in One SEO Pack eklentisini gönül rahatlığıyla sizede önerebilirim. Meta etiketleri sizin için otomatik olarak oluşturmaktadır. Ayarlardan web site başlığı, açıklaması, anahtar kelimeleri, kategori başlıkları gibi kısımları doldurarak web sitenizi SEO uyumlu hale getirebilir ve sayfa içinde de eklenti kısmında başlığı açıklaması ve anahtar kelimeleri manuel olarak doldurabilirsiniz.

2. Yoast SEO eklentisi 

Uzun zamandır takip ettiğim ve düzenli olarak kendini geliştiren ve yeni eklentiler sunan Joost de Valk tarafından geliştirilen Yoast SEO eklentisi temel bileşenlerden ek olarak site haritası sayfa analizi gibi yenilikler sunuyor. Sürekli güncellenen ve güzel bir eklenti olduğunu söyleyebilirim.

3. SEO Ultimate

SEO Ultimate diğer eklentilerden hariç olarak dolu modülüyle işlerinizi daha kolay hale getirmektedir. Bu SEO eklentisi size title tags, noindex, meta tags, Open Graph, slugs, canonical, autolinks, 404 errors, rich snippets gibi özellikleri ücretsiz sunmaktadır.

4.  SQUIRRLY SEO Eklentisi

SQUIRRLY SEO Eklentisi diğer eklentilerden farklı olarak %100 SEO uyumlu makale yazmanıza yardımcı olmaktadır. Yazdığınız makaledeki anahtar kelimenin zorluk derecesi uygunluğu gibi değerleri göstermekte wikipedia gibi kaynaklardan otomatik içerik eklemekte ve kendi arama motorundan resim eklemektedir. Dil olarak İngilizce göstermektedir. Türkçe desteğini olup olmadığını bilmiyorum.

5. Basic SEO Pack

Ben çok komplike eklentilerle uğraşamam bana sadece site başlığı açıklaması ve anahtar kelimesi yeterli diyorsanız Basic SEO Pack eklentisi tam size göre bir eklentidir.

6 . SEO for WordPress

 SEO for WordPress, SEO temellerini karşılayan sisteme yük bindirmeyen bir SEO eklentisidir. SEO açıklamlarını eski konulardan otomatik olarak çekerek işinizi kolaylaştırır. All in One SEO eklentisine benzemektedir.

7. Simplicy SEO

Simplicy SEO eklentisi diğer eklentiler gibi arama motorunda daha üst sıralar çıkmanıza yardımcı olmaktadır. Diğer eklentilerden ek olarak çeşitli meta taglar bulunmaktadır. Bunlar;

– Meta Tag author, Contact , copyright  ve Meta geo.region,  Meta geo.placename  Meta geo.position  Meta ICBM

ayrıca   Meta Tag property admins gibi meta taglar bulunmaktadır.

8. SEO Smart Links

SEO Smart Links eklentisi Özel anahtar kelime listesi, no-follow gibi SEO faydalarını sizin hizmetinize sunmaktadır. Yazılardaki anahtar kelimeleri otomatik olarak ekleyerek site içi linklemeyi geliştirmektedir.

9. FV Simpler SEO

FV Simpler SEO eklentisi diğer eklentiler gibi projelerinizde kullanabileceğiniz web sitenizi arama motorlarına uygun hale getirebileceğiniz alternatif bir SEO eklentisidir.

10. Simple SEO

Diğer Wordpress SEO eklentileri gibi sitenizi arama motorlarına uygun hale getiren SEO eklentisidir. Simple SEO eklentisi güncellenmeyeli uzun zaman olmuş. Kullanırken dikkat etmek gerekir.

Sonuç olarak sizin ihtiyacınıza en uygun olan SEO eklentisini listenin arasından seçmeli ve onu uzun süre kullanmanızı tavsiye ederim. Eklenti değiştireceğiniz zaman eski eklentide kullandığınız başlık ve açıklamaları değiştirmeden yapmanız web sitenizin sıralaması açısından önemlidir. Çünkü tüm sayfalarınızın başlık ve açıklamaları değişmesi zaman alacaktır ve sıra değişikliğine yol açacaktır.

 

Son Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir