En İyi 5 Görüşme (Çağrı) Kaydetme Uygulaması iOS & Android

Akıllı telefonlarımızdaki görüşme çağrı kaydetme uygulamaları iş icabı telefonda görüşmelerimizden sevdiklerimizden gelen çağrıları uzun yada kısa olsun kaydetmemiz için büyük kolaylık sağlıyor. Genellikle iş görüşmelerinde kurumunuza hesap verme konusunda telefon konuşma kayıtlarını saklamak bize büyük avantaj sağlamaktadır. Bazende özel görüşmelerinizi saklamak sen bana bunu demedin söylememiştin olayı açısından hayat kurtarıcı bir kolaylıktır.

Xiaomi, OnePlus gibi akıllı telefon üreticileri telefon aramalarını kaydetme özelliğini herhangi bir uygulama gerekmeksizin varsayılan olarak gelmektedir. Diğer android telefonlarda ve iOS’da bu özellik bulunmamaktadır.

iOS & Android’de Telefon Görüşmesi Nasıl Kaydedilir ?

Bunun en basit yöntemi karşı taraf ya da siz aradığınızda görüşmenizi hoparlöre alarak başka bir akıllı telefon vasıtasıyla ses kaydı yaparak görüşmenizi rahatlıkla kaydedebilirsiniz. Tabi bu yöntem ses netliği ve dış seslerden etkilenme durumundan çok sağlıklı ve güncel bir yöntem değildir.

Mümkün olan en iyi yol, telefon görüşmelerini kaydetmek için görüşme kayıt uygulamalarını kullanmaktır. Bundan dolayı işinizi kolaylaştırmak için en iyi uygulamaları sizleri için liste haline getirdim. Bu uygulamaları kullanarak telefon konuşmanızın bir kaydını telefon belleğine kaydedecektir.

En iyi 5 listeyi hem Android hem iOS için iki ayrı liste oluşturmak durumunda kaldık. Bunun nedeni iki ayrı işletim sisteminde ortak uygulamaların olmayışıdır.

Bu uygulamaları kullanırken görüşmelerinizi kendi serverlerına yedeklemektedir. Çok özel konuşmalarınız varsa dikkatli olmanızda fayda vardır. Çünkü kayıtların birilerinin eline geçmesi muhtemeldir. 

En İyi 5 Görüşme (Çağrı) Kaydetme Uygulaması iOS

1.Automatic call recorder

‎Automatic call recorder ●
‎Automatic call recorder ●
Developer: Arun Nair
Price: Free+

Kullanımı basit güzel arayüzlü çağrı kaydetmesi uygulaması olan Automatic call recorder bir çok özellik içermektedir. Hem ücretsiz hem de ücretli olan uygulamada kayıtları Google Drive, Dropbox, Onedrive’a yedekleyebilir, konuşmalarınız 50 dilde metine dökebilirsiniz. Çağrılarınızı kaydederken numaralara erişmek için ücretlendirecektir. Aylık 6.99$ full sürümünü kullanabilirsiniz.

2. Call Recorder – Call Buddy

‎Recorder+ Call Recorder
‎Recorder+ Call Recorder
Developer: Mert Uzumcu
Price: Free+

Türk yazılımcı Mert Üzümcü tarafından geliştirilen uygulama arayüzü olsun kullanımı olsun gayet güzel bir uygulamadır. Böyle güzel bir uygulamanın bir türk girişimci tarafından geliştirilmesi gayet gurur verici. 45 gün ücretsiz deneme sürüm olan uygulamada sınırsız sürede görüşme kaydı gerçekleştirebilirsiniz.  iOS platformunda güvenlik amaçlı otomatik olarak ses kaydı yapılamamaktadır. iOS’da çağrıları kaydetmenin tek yolu konferans yoluyla kayıt işlemidir. Diğer uygulamalar gibi bu uygulamada bu yöntemi kullanmaktadır. Kaydettiğiniz görüşmeleri dropbox, icloud, e-mail olarak paylaşabilirsiniz ve istediğiniz gibi düzenleyebilir ismini değiştirebilirsiniz. Aylık premium üyelik 24,99 TL yıllık 199,9 TL’dir.

3. TapeACall: Call Recorder

‎TapeACall: Call Recorder
‎TapeACall: Call Recorder

7 gün ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu uygulama diğer iOS platformlarındaki uygulamalar gibi sınırsız özellikleri açmadan bir işe yaramamaktadır.

4. Call Recorder plus ACR

‎Call Recorder plus ACR
‎Call Recorder plus ACR
Developer: 2traces
Price: Free+

Haftalık ücretsiz olarak 10 kayıt alma imkanı sağlamaktadır. Çağrı kayıtlarınızı aiff ve waw uzantılı olarak kaydeder ve saniyeler içinde indirmenizi sağlar. Premium özelliği haftalık $1.49 eve aylık $4.49 ücretindedir.

5. Call Recorder for Me

‎Call Recorder for Me
‎Call Recorder for Me
Developer: Neosus
Price: Free+

3200 oylama sonucu 4.6 puan ile en yüksek puanı alan Call Recorder for Me uygulaması birkaç kolay dokunuş ile konuşma biter bitmez kayıtlara ulaşabilir, diğer cihazlarla paylaşabilir, diğer uygulamalara aktarabilir ve sınırsız kayıt alabilirsiniz.

Call Record Pro $49.99 Call Record Pro $5.99 Weekly Business Pack $9.99 Call Record Pro $39.99 Monthly Business Pack $24.99 Call Record Pro $29.99 gibi ücretlerde üyelikleri bulunmaktadır.

En İyi 5 Görüşme (Çağrı) Kaydetme Uygulaması Android

1. Arama Kaydedici

Arama Kaydedici
Arama Kaydedici
Developer: Appliqato
Price: Free

İstediğiniz telefon görüşmesini  kolayca kaydedebilir ve hangi aramayı saklayacağınızı kendiniz karar verebilirsiniz. Kaydedilecek aramaları ve göz ardı edilecek aramaları belirleyebilirsiniz. Kaydı dinleyebilir, notlar ekleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Google Drive ve Dropbox’a kolayca yedekleyebilirsiniz.  100 milyondan fazla indirilen uygulamanın pro versiyonu sadece 13 TL’dir.

2. Görüşme Kayıt – ACR

Görüşme Kayıt - ACR
Görüşme Kayıt - ACR
Developer: NLL APPS
Price: Free

Görüşme Kayıt – ACR uygulaması görüşme kayıtlarını gruplayabilme, kayıtları otomatik olarak e-mail gönderme, kayıtlarda isim ve fotoğraf gösterme, şifreli koruma, buluta yükleme gibi birçok özellik bulundurmaktadır. PRo versiyonunu sadece 4,99 TL’ye sahip olabilirsiniz.

3. Call Recorder Automatic

Call Recorder Automatic
Call Recorder Automatic
Developer: Tap AI
Price: Free

310.000 oydan 4.2 gibi yüksek bir oy olan uygulama yüksek ses kalitesi, engel listesi, isim ve fotoğraf gösterme, otomatik kayıt gibi birçok özelliğe sahiptir. Pro versiyonunu ₺8,19-₺40,99 fiyatları arasında alabilirsiniz.

4. Çağrı kaydedici

Çağrı kaydedici
Çağrı kaydedici
Developer: CRYOK SIA
Price: Free

Blackbox otomatik arama kaydetmek için güvenilir bir araç olarak geliştirilmiş profesyonel bir arama kaydedicidir. Temiz bir arayüzle tasarlanan sağlam bir yardımcı platform üzerinde gelişmiş arama kaydetme teknolojisine sahiptir .

5. Arama kaydı – Cube ACR

Arama Kaydedici - Cube ACR
Arama Kaydedici - Cube ACR
Developer: Cube Apps Ltd
Price: Free

Play store’da en yüksek oyu alan ve en sevilen uygulama 287.000 kişiden 4.6 puan oy alarak Android kısmındaki en iyi çağrı kayıt uygulaması olmuştur. 

– Tüm aramaları otomatik olarak kaydeder.
– Seçilen kişileri otomatik olarak kaydeder.
– Hariç tutulacak liste oluşturabilirsiniz.
– Manuel kaydetme.
– Uygulamada oynatma
– Akıllı hoparlör değiştirme.
– Yıldızlı kayıtlar.

Premium özellikler:
– Bulut desteği.
– Pin kilidi
-Daha fazla ses biçimi. Aramalarınızı MP4 biçiminde kaydedin ve kalitelerini değiştirin.
-Hafıza kartına kaydedin.
-İşaretlemek için sallayın.
-Akıllık depolama yönetimi.
Arama sonrası eylemler. Anında oynat, paylaş veya konuşma biter bitmez sil.

3,09 Tl ile   10,99 TL arasında Premium özellikleri açabilirsiniz.

Son Yazılar

35 yanıt

   1. A20 kullanıyorum ama hiç biri ne isim veriyor nede karşı tarafın sesini lütfen yardımcı olun

    1. Android telefon görüşmelerini kaydetmeye izin vermediği için artık kaydedilmiyor. Program ya da telefon modelinden değil Android sebebiyle çalışmıyorlar

   2. Hepsini denedim benim.ses var ama karşı tarafın sesi gelmiyor önerebileceğiniz bende a10s kullaniyorum

 1. Samsung galaxs s8 kullanmaktayım ACR ses kaydedici kullanıyorum Karşı tarafın sesini kaydetmiyor telefonuma uyumla EN IYISI HANGISI iki tarafıda kaydeden

  1. Listemizdeki 5. numaradaki Arama kaydı – Cube ACR en iyi android görüşme kayıt uygulamasıdır. Linkten indirip kullanabilirsiniz.

 2. xıaomi redmi 8 64 GB android 9 sürüme hangi kaydı yüklediysem randıman alamadım. ya gelen sesi veya giden sesi kaydetmiyor,kendiliğinde kapanıyor,isim belli değil….tavsiyeniz?

 3. Samsung galaxy s9 telefon kullanıyorum hangi arama kaydedici purogramı indirmem gerek

  1. Listemizde paylaştığımız android uygulamaların hepsi kalitelidir. İstediğinizi indirin hangisi size daha iyi geliyorsa kullanabilirsiniz.

 4. Bu kayıt yapan uygulamaların hiç biri kayıt yapmıyor huawei p30 pro ve oppo a5 2020 bu cihazlarda olmuyor

 5. Samsung not8 kullanıyorum,arama kaydediciler karşı tarafın sesini kaybetmiyor,,,,NOT8 İÇİN NE ÖNERİRSİNİZ

 6. merhaba xiaomi redmi note 9 kullanıyorum bu uygulamaların hepsini denedim ama olmadı önerebileceğiniz başka bir uygulama var mı ?

 7. Xiomi REDMİ 9 kullanıyorum fakat bunların hiç biri. Yüklesem de kayıt yapmıyor

 8. Cube acr eski telefonumda gayet iyiy di fakat bu telefonda malesef çalış miyor

 9. Merhaba.
  SAMSUNG M31 de kayıt yapıyor, neden ses çıkmıyor?
  Lütfen bilgi verebilir misiniz?

 10. Ben samsung a10s kullanıyorum hangi programı yüklediysem karşı tarafın sesi gelmiyor önerebileceğiniz program var mi

 11. Ben bir kaç ücretsiz uygulamayı indirdim mesela arama kaydediciyi ama karşıdakinin sesini kaybetmiyorlar… Gerçekten sorunsuz olan hangisi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir