En İyi 8 Klavye Uygulaması Android & iOS

Çoğu Android ve iOS kullanıcısı mobil cihazına önceden yüklenmiş olan klavye uygulamasına bağlı kalmaktadır. Google Play Store ve App Store’da sayısız klavye uygulaması bulunmaktadır. Bu alternatif klavye uygulamaları önceden yüklenmiş klavye uygulamalarında olmayan binlerce emoji GIF, eğlenceli temalar ve kaydırarak yazdırma seçenekleri gibi birçok özellik içerir.

1. Cheetah AR Emoji Custom Keyboard

Cheetah klavye bir klavye uygulamasında sahip olmanız gereken tüm özelliklere sahiptir. Güzel ve renkli temalarla Cheetah klavyesi iPhone,iPad ve Android cihazınızdaki diğerlerinden farklı kılar. Yapay zeka tahminli ve Ar-Emoji ile daha akıllı ve daha komik yazılar yazmanıza yardımcı olur. Daha önce yazdıklarınıza göre hangi kelime yazacağınızı tahmin eder ve doğru kelime önerilerini size sunar. Türkçe desteği de olan Cheetah klavyede Ar-Emoji ile yüz ifadenizi tarayarak size özel emojiler yaratmanızı sağlar. Otomatik düzeltme, kayarak yazdırma ve binlerce tema özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

2. SwiftKey Klavye

SwiftKey klavye uygulaması yazma tarzınızı öğrenerek yapay zeka ile desteklenen otomatik öngörü ve imla kontrolü yapmaktadır. Swift Key 300’den fazla dili desteklemektedir. Diğer klavye uygulamalarında olan tema değiştirme GIF, çıkartma ,emoji gönderme gibi özellikleri içermektedir. Aynı anda 5 dile kadar kelime önerisi yapabilmektedir. 100’den fazla renkli temaya sahiptir. Kayarak yazdırma da yapay zeka kullanarak sizin kaydırarak yazma özelliğine göre doğru kelimeyi rahatlıkla bulmaktadır.

‎Microsoft SwiftKey AI Keyboard
‎Microsoft SwiftKey AI Keyboard
Microsoft SwiftKey Klavye
Microsoft SwiftKey Klavye
Developer: SwiftKey
Price: Free

3. Gboard – Google Klavye

Google Klavyenin en önemli özelliği uygulama değiştirmeden ‘Google’ düğmesiyle hızlı bir şekilde arama yapabilmemizdir. Adres bulma, konum açıkken en yakın banka ATM restoran adreslerini rahat bir şekilde ulaşabiliriz.

‎Gboard – the Google Keyboard
‎Gboard – the Google Keyboard
Developer: Google
Price: Free
Gboard - Google Klavye
Gboard - Google Klavye
Developer: Google LLC
Price: Free

4. Fleksy Klavyesi Stickers + GIF

Fleksy klavye yazmak, paylaşmak aramak için dünyanın en hızlı klavyesidir. Diğer klavye uygulamaları gibi klavye özelleştirme tema değiştirme GIF ve çıkartma gönderme gibi özellikleri mevcuttur. Güvenlikle korunan bu klavye yazdıklarını kaydetmeyi ve yollamayı öne geçiren özel güvenliği bulunmaktadır. Birçok eklentisi ile müzik ve videoları paylaşabilirsiniz. Çok kolay haraketlerle örneğin sola doğru kaydırarak silme işlemini çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Google Klavyede olduğu gibi Qwant ile webde aradığınızı başka uygulamaya geçmeden rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

‎Fleksy- GIF, Web & Yelp Search
‎Fleksy- GIF, Web & Yelp Search
Esnek emoji klavyesi Fleksy
Esnek emoji klavyesi Fleksy

5. Bitmoji

Bitmoji tam olarak bir klavye uygulaması değildir. Kendini bir emoji olarak ifade etmek isteyenler için tasarlanmıştır. Uygulama emoji tabanlı size özel bir avatar oluşturarak iletişiminiz sağlar. Snapchat kullananların aşina olduğu bu uygulama metinler harici iletişim kurmak isteyenler için çok idealdir.

‎Bitmoji
‎Bitmoji
Developer: Bitstrips
Price: Free
Bitmoji
Bitmoji
Developer: Bitmoji
Price: Free

6. Grammarly Keyboard

Grammarly sitesinden aşina olduğumuz İngilizce gramer hatalarına düzelten ve hataların neden olduğunu detaylı olduğunu anlatan bu klavye firma veya resmi yazışma dili kullananlar için mükemmel bir klavyedir.

‎Grammarly: AI Writing Keyboard
‎Grammarly: AI Writing Keyboard
Grammarly-AI Writing Assistant
Grammarly-AI Writing Assistant

7. FancyKey – Türkçe klavye

Farklı fontlarda yazı yazmak için bir klavye arıyorsanız size en uygun olanı FancyKey klavye uygulamasıdır. 3200’den fazla emoji 50’den fazla dil ve tema desteği, kaydırarak yazdırma özelliği bulundurmaktadır. Hem iTunes’da hem de Google Play Store’da yorumlar ve aldığı puanla çok başarılı bir klavye uygulamasını kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

8. Tambu Klavye

Türk yapımı olan Tambu Klavye uygulaması tamamen Türkçe’ye uyumla tek klavye uygulamasıdır. Türkçe çıkartmalar onlarca tema , tıpkı Google Klavye’deki gibi uygulama değiştirmeden tek tıkla ulaşacağın kafe restoranlar, Türkçe atasözleri gibi çok güzel özellikler barındırmaktadır. İçindeki tambu oyunu ile güzel zamanda geçirebilirsiniz. Dil çeviri özelliğiyle de yabancı dildeki yazıları rahatlıkla okuyabileceksiniz. Kaydırarak yazma ve Türkçe öneriler özelliği bulunmaktadır.

‎Tambu Klavye
‎Tambu Klavye
Tambu Klavye
Tambu Klavye
Developer: TT Ventures A.Ş.
Price: Free

3. Parti Klavye Uygulamaları İçin Uyarı 

Klavye uygulamaları tuş takımınızın çok güzel kişiselleştirme imkanları ve çok kolaylaştırmasına rağmen hassas bilgilerinize ulaşabileceğinden tehlikeler içerebilmektedir. E-ticaret gibi satın almalarda telefonun kendi klavyesini kullanmakta fayda görmekteyim.

Son Yazılar

2 yanıt

  1. SwiftKey klavyenin klavye üzerindeki harflerini büyütmek mümkün mü? Ayarlarda bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. .. selamlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir