En İyi 8 Ofis Uygulaması iOS & Android

microsoft office uygulamasi

iPhone, iPad ve Android mobil cihazınız için ihtiyacınız olan en iyi ofis uygulamalarını (Word, Excel, PowerPaint) ve alternatifleriniz sizler için liste haline getirdim.

Ofis dışındasınız ve işinizle alakalı dosyaları düzenleme ve görüntüleme ihtiyacınız olduğunda artık korkmayın. Bu uygulamalar ile Pc başında olmadan da rahatlıkla ihtiyacınız olan düzenlemeleri yapabileceksiniz.

Çoğu akıllı iOS veya Android mobil cihazınızda Word, Excel, PowerPoint dosyalarınız görüntüleyebilmekte fakat düzenleyemiyorsunuz. Bu sorunu paylaştığımız uygulamaları indirerek rahatlıkla çözeceksiniz.

1. Microsoft Office: Word, Excel, PowerPoint

microsoft office uygulamasi

Ofis programlarının yaratıcısı Microsoft listemizde herkes gibi ilk tercihimiz olmuştur. Cep telefonlarınızdan Word, Excel ve PowerPoint uygulamalarını birleştiren (sonunda yaptılar) basit ama daha güçlü Office deneyimi sunmaktadır. Tek uygulamada artık tüm dosyaları düzenleyip görüntüleyebileceksiniz. Hemde tamamen ücretsiz bir şekilde.

‎Microsoft 365 (Office)
‎Microsoft 365 (Office)
Microsoft 365 (Office)
Microsoft 365 (Office)

2. Docs To Go

Docs To Go Ofis Uygulaması

15. yılını kutlayan uygulama 50 milyondan fazla indirilmiştir. Türkçe desteği olan uygulama ile Microsoft Office dosyalarını açıpı düzenleyip kaydedebilirsiniz. Adobe PDF dosyalarınızı görüntüleyebilirsiniz. Hiçbir ücret ödemeden görüntüleme ve düzenleme işlemi yapabilmektesiniz. Bu basit ve boyutu küçük uygulama ile günlük işlerinizi rahatıkla yapabiliriniz. Ücretli sürüme geçerek bulut depolama masaüstü ile eşitleme ve dosyalarınızı parola ile koruyabilirsiniz.

‎Docs To Go Standard
‎Docs To Go Standard
Developer: DataViz, Inc.
Price: Free
Docs To Go Office Suite
Docs To Go Office Suite
Developer: DataViz
Price: Free

3. Google Drive

Google Drive

Google Drive PDF okuyucular arasında en popüler olanıdır. PDF Görüntüleyici, Google Dokümanlar, Google E-Tablolar, Google Slaytlar ve elbette Google Drive da dahil olmak üzere bir dizi ofis uygulamasını ücretsiz olarak sunmaktadır. Elbettte Yukarıda saydığımız bir çok uygulamayı bulut uygulaması ile rahatlıkla kullanabilir dosyalarınızı görünteleyebilir düzenleyebilir ve sosyal mecralarda anında link olarak paylaşabilirsiniz.

Drive’ınızdaki herhangi bir belgeyi açtığınızda uygun uygulama otomatik olarak açılır. Google Drive alanınızı genişletmeniz gerekmedikçe tamamen ücretsizdir.

‎Google Drive – depolama
‎Google Drive – depolama
Developer: Google
Price: Free+
Google Drive
Google Drive
Developer: Google LLC
Price: Free

4. OfficeSuite + PDF Editor

OfficeSuite Uygulaması

195 milyon ülkede 200 milyondan fazla indirilmiş uygulama dünyada en çok kullanılan ofis uygulamasıdır. OfficeSuite tanıdık ve güzel arayüzü, kullanıcı dostu bu uygulama ile iPhone,iPad ve Android akıllı cihanız ile Word, Excel ve PowerPoint belgelerini kolayca görüntülemenizi, düzenlemenizi, oluşturmanızı ve gelişmiş PDF işlemleri gerçekleştirmenizi sağlar.

DOC, DOCX, DOCM, XLS, XLSX, XLSM, PPT, PPTX, PPS, PPSX, PPTM, PPSM gibi Microsoft formatlarıyla tam uyumluluk sağlar. Belgeler ve PDF dosyalar için metin konuşma desteği, Türkçe dil desteği mevcuttur. MobiSystems Drive, Box, DropBox, Google Drive, OneDrive, Amazon Cloud Drive gibi bulut hizmetleri ile e-posta ve Bluetooth üzerinden paylaşma özelliği bulunur. RTF, TXT, LOG, CSV, EML, ZIP gibi yaygın formatlar için destek sağlar.

OfficeSuite: Word, Sheets, PDF
OfficeSuite: Word, Sheets, PDF

5. Polaris Office 

Polaris Ofis Uygulaması

100 milyon kişi tarafından beğenilerek kullanılan uygulama ufak ve 100’lerce özelliği içeremetedir. Uygulama boyutu 100 MB’ın altındadır. Microsof Office dosyaları Word, Excel ve PowerPoint dosyalarını okuyun, düzeleyin ve bağlantı ve eklerini paylaşabilirsiniz. PDF dosyalarını görüntüleyebilirsiniz. Dosyalarınıza istediğiniz yerden, istediğiniz cihazdan bağlanabilirsiniz.

Bu özelliklerin hepsi bir uygulamadadır. %100 Türkçe olan bu uygulamayı, tema değiştirerek istediğini tasarımda kullanabilirsiniz. Biraz rahatsız edici reklamlara dayanabiliyorsanız, ücretsiz sürümü kullanamay devam edebilirsiniz. Ayrıca aylık 3,99 $ ve 5,99 $ abonelik alabilirsiniz. Bu, ekstra bulut depolama ile birlikte üçten fazla cihazda kullanma yeteneği gibi ek özellikler sağlar.

6. Quip

Quip Ofis Uygulaması

Diğerlerine göre daha yeni bir uygulama olan Quip diğerlerine oranla daha özgür bir uygulamadır. Küçük ama iyi bir dizi özelliğe sahiptir. Diğer hiçbir uygulamada olmayan çalıştığınız belge üzerinde diğer kişilerle işbirliği yapma yeteneğini de içerir. Belgeleri düzenlerken ardaşlarınızla chat ile konuşmak için kullanabileceğiniz bir sohbet şeklinde gelir. Ayrıca e-tablolar, cihazlar arası senkronizasyon, çevrimdışı destek ve çeşitli dışa aktarma seçenekleri için destek alırsınız. Ayrıca bulut depolama desteğine sahiptir. Quip, diğer ofis uygulamaları kadar geçmişi olmamasına rağmen  birçoğundan daha iyidir. Bence yeni ama şans verilmesi gereken bir uygulamadır.

‎Quip
‎Quip
Developer: Quip
Price: Free
Quip
Quip
Price: Free

7. WPS Office 

WPS Ofis Uygulaması

WPS Office iPhone, iPad ve Android telefonlarınızda kullanacağınız en ufak boyuta sahip uygulamalardan birisidir. 100 milyondan fazla indirilen bu kullanışlı uygulama hepsi bir arada ücretsiz komple Office Suite uygulamasıdır. Hızlı ve ufak boyuta sahip bu uygulama Çin meşeilidir.

Boş veya önceden tasarlanmış şablonlar kullanarak yeni belgeler oluşturabilirsiniz. Mevcut MS Office belgelerini düzenleme, görüntüleme ve paylaşma özelliklerine sahiptir.  Cihazınızdan veya projektörden slayt gösterileri görüntüleme, düzenleme ve sunabilirsiniz. PDF belgelerini görüntüleme ve açıklama ekleme özelliğine sahiptir.  Office belgelerini PDF’lere dönüştürebilirsiniz. Desteklenen binlerce yazıcıya kablosuz bağlanarak çıktı alabilirsiniz.

8. SmartOffice – View & Edit MS Office files & PDFs

SmartOffice-Dosya Düzenleme Uygulaması

Görünümü çağlar öncesi gibi gözüken bu uygulama, ofis uygulamalarının en küçüğüdür. Dosya boyutu sadece 7MB olan bu uygulama ile diğer uygulamalarının yaptığı tüm işlemleri kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

‎SmartOffice - Document Editing
‎SmartOffice - Document Editing
Developer: Artifex
Price: Free+

Son Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir