Nefessiz İzleyeceğiniz En İyi 10 Disney Plus Dizisi

En İyi Disney Plus Dizileri

Türkiye’de bulunan rakiplerine rağmen fark yaratarak piyasaya giren Disney Plus, iddialı içerikleri ile kullanıcılarını heyecanlandırmayı başardı. Dijital arşivinde tatmin edici sayıda dizi, film ve belgesel gibi içerikleri barındıran Disney Plus, dünyaca ünlü birçok dizinin de yayınlama işlemini yürütmekte.

Başarılı yayıncının son zamanda Fox Network Group ile birleşmesi ile farklı kategorideki birçok kullanıcının sayısız diziye ve kült olmuş filmlere erişimi kolay hale geliyor.

Yerli ve yabancı birçok farklı kategoride dizi – filmin yer aldığı Disney Plus, Türkiye’de de oldukça talep görmekte. Özellikle kış aylarının da gelmesi ile birlikte evde yapılabilecek en iyi aktiviteler arasında dizi ve film izlemek geliyor. Özellikle 2022 yılı Disney Plus dizileri için öneriler, yeni yapımlar, kült filmler ve en çok tercih edilenler… tüm bunlar arasından dilediğiniz içeriğe kolaylıkla ulaşabilir ve bu içeriklerin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca Disney Plus içerikli dizilerin haricinde gelmiş geçmiş en iyi 45 yabancı dizi konulu yazımızdan da tüm zamanların en iyi dizi listemizi de inceleyebilirsiniz.

Bizde bu yazımızda sizler için en çok izlenen ve en çok tercih konusu olan en iyi Disney Plus dizilerini araştırdık. Araştırarak derlediğimiz en iyi Disney Plus dizilerini IMDb puanlarına göre sıralayarak listeledik. Aralarında kulakların aşina olduğu dizilerin ve izlerken bir sonraki bölümü merakla bekleyeceğiniz dizilerden oluşan listemizi inceleyin. Listede olması gerektiğini düşündüğünüz Disney dizi önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İşte izlerken koltuktan kalkmak istemeyeceğiniz en iyi Disney Plus dizileri.

 

1.The Mandalorian – Mandaloryalı (2019)

The Mandalorian

The Mandalorian, yayınlandığı 2019 yılından bugüne Disney Plus da kendisine iyibir yer bulan yapımlardan birisi. Star Wars sevenlerin oldukça yoğun ilgi gösterdiği dizi, macera-aksiyon ile ilerliyor. 16 bölümden oluşan Mandaloryalı, Yıldız Savaşları’nın evreninde yaşanıyor. Mandaloryalı ile Bebek Yoda, dizide var olan bir ödül avcısının nefesinizi tutarak izleyeceğiniz olayları ile buluşuyor.

Senarist: Jon Favreau
Oyuncular: Peter Pascal, Carl Hava D., Giancarlo Esposito
IMDb Puanı: 8.7
Bölüm sayısı: 16
Tür: Macera – Fantazi

2.The X Files – Gizli Dosyalar (1993 – 2018)

Gizli Dosyalar

Fox Mulder ve Dana Scully birçok sorun yaşamakta olan FBI ajanlarıdır. Dizi içinde başlarına gelecek olan oldukça riskli bir tehdit ile burun buruna geleceklerdir. Kaynağı dünya dışından olan bir virüs, dünya yaşamının tamamını yok etmek üzeredir. Bu iki FBI ajanı, doktor Alvin Kurtweil’in da yardımı ile bu virüs ile başa çıkmak için harekete geçeceklerdir. Dizi tarihinin uzun zamanlı ilerleyebilen kaliteli dizilerinden biri olan Gizli Dosyalar, listemizde ikinci sırayı alıyor.

Senarist: Chris Carter
Oyuncular: David Duchovny, Gillian Anderson, Mitch Pileggi
IMDb Puanı: 8.6
Bölüm sayısı: 11 Sezon / 218 Bölüm
Tür: Suç – Dram – Gizem

3.Modern Family – Modern Aile (2009 – 2020)

Modern Aile

Şimdi gözlerinizi kapatın ve bir aile hayal edin. Annenin yaşı, babanın yaşından oldukça küçük. Her biri birbirinden dertli üç çocuğu olan bir kız evlat ve çocuk sahibi olmaya çalışan eşcinsel erkek evlat. Bu manzaraya ait bir aile yaşamından komediden başka ne çıkabilir ki? 11 yıl süren tam 250 bölümden oluşan bu dizi listemizde üçüncü sırayı alıyor.

Senarist: Steven Levitan – Christopher Lloyd
Oyuncular: Ed O’Neill, Sofya Vergara, Julie Bowen
IMDb Puanı: 8.5
Bölüm sayısı: 11 Sezon / 250 Bölüm
Tür: Komedi – Dram – Romantik

4.How I Met Your Mother? – Annenle Nasıl Tanıştım? (2005 – 2014)

Annenle Nasıl Tanıştım

Dizi alanında klasikler arasında yer alan bu dizi, listemizde dördüncü sırada yer alıyor. Disney Plus platformu üzerinden 208 bölümün tamamına erişim sağlayabileceğiniz bu dizi, 9 sezon süresince çizgiyi bozmadan devam etti. Her bir bölüm süresi 20 dakika civarı sürmekte. Film 2030 yılında başlamakta. Annenle nasıl tanıştım sorusunun cevabını arayarak izleyeceğiniz bu dizide baş karakterimiz Ted çocuklarına anneleriyle 2005 yılında nasıl tanıştığını anlatacaktır. Bu anlatımda yaşanılan oldukça renkli ve komedi dolu hikayelere tanıklık edeceksiniz.

Senarist: Carter Bays – Craig Thomas
Oyuncular: Josh Radnor, Jason Segel, Cobie Smulders
IMDb Puanı: 8.3
Bölüm sayısı: 9 Sezon / 208 Bölüm
Tür: Komedi – Romantik

5.Prison Break – Büyük Kaçış (2005 – 2017)

Prison Break

Birçok film ve diziye konu olan hapishane ve hapishaneden kaçış olayı listemizin tam ortasında yer alan Prison Break’da da konu edinilmekte. Fakat tüm hapishane kaçışı temalı dizi-filmleri unutun. Hiç birisinin planı bu kadar detay vererek anlatılmamakta.

Michael Scofield, işlemediği bir suçtan hapis cezası alan abisini bulunduğu hapishaneden kurtarmak ister. Bunun için adeta kusursuz sayılabilecek bir plan yapar

Abisi üzerine yüklenen suç kendisini temize çıkarabilecek kadar hafif bir suç değildir. Bu olayların gelişimi Devletin de bu işin içinde olduğunu öğrenmeye kadar devam edecektir. Bunu öğrenen Michael, kaçmaktan başka bir yol olmadığını anlayarak kusursuz planını devreye sokacak ve büyük kaçış başlayacaktır. Kulaklara aşina olmuş Prison Break’ ı izlemediyseniz mutlaka listenize eklemelisiniz.

Senarist: Paul T. Scheuring
Oyuncular: Dominic Purcell, Wentworth Miller, Amaury Nolasco
IMDb Puanı: 8.3
Bölüm sayısı: 5 Sezon / 90 Bölüm
Tür: Aksiyon – Suç – Dram

6.Lost – Kayıp (2004 – 2010)

Lost

Yabancı dizi denildiğinde ilk akla gelenlerden biri olmayı başaran ve yayın tarihi itibari ile bütün dünyada oldukça iyi tepkiler alan fenomen dizi, Disney Plus arşivinde yer aldığı gibi en iyi Disney Plus dizileri listemizde de altıncı sırayı alıyor.

Sidney’den havalanan bir yolcu uçağı Los Angele’e ulaşmak için yol alırken Pasifik üzerinde bir kaza yapar. Kod adı 815 olan uçak yaşanan bu kaza sonucu yeterince gizemli bir adaya düşecektir. Jack Shepard isimli işinde iyi olan doktor, kaza yapan uçağın yolcularına yardımcı olur. Issız ve gizemli bu adada mahsur kalan yolcular, onları kurtaracak bir ekibin geleceğine emindirler. Ancak adada yaşanacak olan şeyler, bu iyi düşünceleri çürütecektir. Nefes nefese izleyeceğiniz dizi tarihinin en iyileri arasında yer alan Lost’u listenize eklemelisiniz.

Senarist: JJ Abrams, Jeffrey Libert, Damon Lindelof
Oyuncular: Jorge Garcia, Josh Holloway, Yunjin Kim
IMDb Puanı: 8.3
Bölüm sayısı: 6 Sezon / 122 Bölüm
Tür: Macera – Dram – Fantezi

7.Loki (2021)

Loki

Disney Plus içerikleri arasında bulunan ve kullanıcı sayısını kendisi ile arttırmaya yardımcı olan başarılı dizi Loki, bilimkurgu türünü macera ile birleştirerek seyirci ile buluşturan bir yapım. Diziye isim veren Loki isimli karakter, Marvel evreninin kötü karakterleri arasında yer alan Thro’un kardeşidir. Avengers: Endgame filmini izleyenlerin hatırlayacağı üzere Loki, takımdan bir şekilde ayrılmayı başarmıştı. Loki dizisi de tam olarak bu kaçış hikayesini konu edinmekte.

Senarist: Michael Waldron
Oyuncular: Tom Hiddleston, Owen Wilson, Eugene Cordero
IMDb Puanı: 8.2
Bölüm sayısı: 6 Bölüm
Tür: Aksiyon – Macera – Fantezi

8.The Walking Dead – Yürüyen Ölü (2010 – 2022)

The Walking Dead

Adını çizgi romanından alan ve yayınlandığı ilk bölüm ile tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gayet iyi bir izleyici sayısı elde etti. Dizi sektörünün korku ve gizem türünü işleyerek hatırı sayılır bir yer edinen The Walking Dead isim olarak kendisini tescilleyen bir yapım oldu. Birçok dizi-filme konu olan zombi temasını farklı bir şekilde işleyerek izleyici ile buluşturan dizi, zombiler tarafından berbat edilen yaşama maruz kalan insanların gözünden aktarılmaya çalışılıyor.

Senarist: Frank Darabont
Oyuncular: Andrew Lincoln, Norman Reedus, Melisa mcgelin
IMDb Puanı: 8.1
Bölüm sayısı: 11 Sezon / 147 Bölüm
Tür: Dram – Korku – Gerilim

9.WandaVision (2021)

WandaVision

En iyi Disney Plus dizileri listemizin sonuna gelirken dokuzuncu sıraya tam 23 kategoride ödüle aday olan özel bir yapımı alıyoruz. Disney Plus ın kalıp içerikleri arasında gösterilen bu WandaVision, yine Marvel evreninde tanıştığımız karakterlerin başından geçen macera dolu hikayelere tanıklık edeceksiniz. Aslında bu tür yapımları izlemeye başlamadan önce Avengers filmini izlemeyenler için bu filmin izlenmesi tavsiye edilmekte. Çünkü bu tarz filmler bahse konu ettiğimiz filmde geçen olaylarla harmanlanıyor.

Senarist: Jac Schaeffer
Oyuncular: Elizabeth Olsen, Paul Bettany, Kathryn Hahn
IMDb Puanı: 7.9
Bölüm sayısı: 9 Bölüm
Tür: Aksiyon – Komedi – Dram

10.Moon Knight – Ay Şovalyesi (2022)

Moon Knight

Yine Marvel evrenine yakın olan izleyici kitlesi için favori dizilerden biri haline gelmiş olan bir diziile devam ediyoruz. Devam dediğimiz gelişimi aslında listemizin onuncu sırasını verdiğimiz dizi ile sonlandırıyoruz. Kuşkusuz Disney Plus içerikleri arasında en yenilerden biri olan dizi aynı zamanda platformun oldukça iddialı yapımları arasında gösterilmekte. Oscar Isaac isimli başarılı oyuncuyu Marc Specktor karakteri ile izliyoruz. Eskiden ABD ordusuna dahil asker olan Marc, hayatının geri kalanında özel olarak seçilmiş bir ay tanrısı olarak ilerlemektedir. Ancak bu sıfatla birlikte bir laneti de getirecektir. 6 bölümden oluşan bu küçük dizide tam bir oyunculuk ustalığını izleyeceğinizden şüpheniz olmasın.

Senarist: Doug Moench
Oyuncular: Oscar Isaac, Ethan Hawke, May Calamawy
IMDb Puanı: 7.3
Bölüm sayısı: 6 Bölüm
Tür: Aksiyon – Macera – Fantezi

Son Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir