Twitter’dan Video Nasıl İndirilir? iOS, Android ve PC

Twitter'dan Video İndirmek

iOS vea Android işletim sistemli telefonda, tablette veya masaüstünde en kolay şekilde Twitter’dan video adım adım nasıl indirilir anlatacağım.

Twitter en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden biridir. Twitter’ı aylık 330 milyon günlük 134 milyon kişi kullanmaktadır. Ziyaretçiler günlük ortalama 3.39 dakika kullanmaktadır. Günde 500 milyon tweet atılmaktadır. Kullanıcılarda daha çok retweet almak için içeriklerine video ve resim koymaktadır. Sizde o videoları indirip kullanmak istediğiniz durumlar olabilir.

Twitter’da resim indirmek çok kolaydır. Resme tıklamanız ve kaydet demeniz yeterlidir. Fakat iş videoya gelince bunun birden çok yöntemi vardır. Burada önemli olan websitesinden mi kullandığınız veya uygulamayı mı kullandığınızdır.

Bir masaüstü Twitter kullanıcısı iseniz (yani, Windows, macOS veya Linux’ta bir web tarayıcısı kullanarak Twitter’a ulaşan birisiyseniz) Twitter’dan video indirmek için kullanılabilecek çeşitli çevrimiçi araçlar vardır.

Masaüstü araçların çoğu iPhone ve Android akıllı cihazlar için de geçerlidir. Bunun haricinde iOS ve Android’e özel uygulamalarda bulunmaktadır. Hangi platformu kullanırsanız kullanın aşağıdaki yöntemlerle rahatlıkla video indirebileceksiniz.

PC için SaveTweetVid

Twitter video indir

SaveTweetVid Twitter’dan video GIF indirmek için kullanacağınız bir ücretsiz bir İnternet sitesidir. İndireceğiniz videoların URL’sini kopylayıp site içindeki kısma yapıştıracaksınız. Sonra indir tuşuna basarak Twitter Videolarını .mp3 .mp4 formatlarında kaydedebilirsiniz. Bu hizmet iPhone Android cihazlar ve bilgisayarınız için geçerlidir.

Bu hizmet için herhangi bir ücret gerektirmez ve farklı dillerde kullanabilirsiniz.

Twitter Downloader nasıl kullanılır?

  • 1. İndirmek istediğiniz videonun URL bağlantısını Twitter URL’siniz girin kısmına yapıştırın.
  • 2. İndirme işlemine başlamak için “İndir” tuşuna tıklayın.
  • 3. İndirmek istediğiniz mp4/mp3 formatını seçin, ardından “İndir” tuşuna tıklayın.
  • 4. İndirdiğiniz videoyu açın ve keyfinize bakın.

Bu işlemlerin aynısını yapan Twitter Video Downloader Websiteside bulunmaktadır. Bu websiteyide deneyebilirsiniz.

Twitterdan Video İndirme Android 

Android de twitter video indirmek çok basitdir. Çünkü Google Play Store’da  Download Twitter Videos uygulması bulunmaktadır. Bu uygulama aracılığıyla Twitter’dan video ve GIF indirebileceksiniz. İstediğiniz formatda istediğiniz kalitede video indirin. Uygulamayı yükledikten sonra Twitter izin verin. Sonra istediğiniz videoyu indirmeye başlayın.

Twitterdan Video İndirme iOS 

iPhone iPad cihazları için ne yazık ki apple store’da bir uygulama bulunmamaktadır. Bunun için en kolay yolu sizlerle paylaşacağım.

  • Twitter uygulamasına girin ve paylaş Tweeti Paylaş Tuşuna basınız.

Tweeti Paylaş

  • Üstte gösteridiğimiz Tweeti Paylaş tuşuna bastıktan sonra Bağlantıyı Tweete Kopyala tıklıyoruz.

  • Bu işlemden sonra Twitter Video Downloader sitesine girip kopyalıdığımız URL’yi yapıştırıp Download tuşuna basıyoruz.

  • Bu aşamadan sonra Twitter videosunu hangi çözünürlükte ve hangi formatda indireceğimizi seçiyoruz.

  • Download video dedikten sonra videoyu açacaktır. Geri gelerek browser üzerinden Safari paylaş tuşundan Ana Ekrana Ekle diyoruz ve ismi yazarak ekliyoruz. Video ana ekranımızda kısayol olarak durmaktadır. Bundan sonra tekrar videoya tıklayarak Paylaş tuşuna basarak Twitter’da paylaşabilirsiniz.

Son Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir