1 Yıldan Az Sürede 1 Milyar Dolar Değer Eden Girişim Slack

Slack aynı şirkette çalışanlar için tüm iletişim çeşitlerini bir kenara koyan, basit kullanışlı bir grup iş birliği aracı diyebiliriz. Sadece yazı değil her türlü dosyayı drag and drop sürükle ve bırak yöntemiyle diğer ekip arkadaşlarınla kolaylıkla paylaşabiliyorsun. Slack kendi tabirleri ile “21. yüzyılın takım iletişim yöntemi”.

1 yıldan az bir sürede Slack 1.12 milyar $’lık değeriyle girişimcilerin bu kadar kısa sürede hayal bile etmediği bir rakam ile karşımıza çıkıyor. Genel anlamda bakıldığında böyle basit mantıkta ve çok kaynak gerektirmeyen bir girişimin daha önce neden ben yapmadım diye düşünmüyor değil insan. Görünen o ki 21. yüzyıl iletişim çağı olarak, iletişim adına yapılan bu tarz yaratıcı girişimleri daha çok göreceğiz gibi. 

Slack is team communication for the 21st century

Basit bir kayıt formundan sonra webtalist.slack.com açmış bulunmaktayım.Güvenlik önlemleri sunucu sertifikası şifre güvenlik düzeyi ayrıca şirket mail ile kayıt olsun gayet iyi durumda. Ayrıca kısa bir anket sonucu 100 dolar hediye ettiler.

Resimde gördüğünüz üzere takım konuşmalarını kanallara ayırabiliyorsunuz. Mobil veya diğer ortamlardan rahatça konuşmanızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Dosya paylaşımı çok rahat olmuş. Ayrıca yeni kayıt olduğunda Slackbot sayesinde işler daha rahat hale geliyor. Takımdaki tüm kullanıcılara ad soyad ve diğer bilgileri soru cevap yöntemiyle işleri kolaylaştırıyor.

Bu girişimi kendi açımdan çok başarılı ve önü açık olarak görüyorum. Dileğimiz bunun gibi girişimleri bir Türk girişimciden görmek.

Son Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir