En İyi 10 CSS Generator Oluşturucu

Css3 Buton Oluşturucu

Listede oluşturduğum 10 adet CSS3  kod oluşturucu , web tasarımcıların işini çok kolaylaştırmaktadır. Görsel ve hazır olarak CSS3 oluşturmak varken neden kod yazmak için yorulacağız. Bu listedeki siteleri kullanarak işinizi kolayca halledebilir web sitenizi görsel olarak canlandırabilirsiniz.

1. CSS3 Generator Kod Oluşturucu

Css3 generator

CSS3 Generator size görsel olarak css3 özelliklerinizi ( box shadow, box radius, text shadow, font-face, transitions, selectors ve gradients) kullanmanızı sağlar. Böylece kolayca kod yazmadan CSS3 nimetlerinden yararlanabilirsiniz.

2. CSS3 Buton Oluşturucu

Css3 Buton Oluşturucu

Photoshop’a gerek kalmadan gradients, shadows and rounded corners özelliklerini kullanarak çok güzel CSS3 buton oluştarabilirsiniz.

3. CSS Sıkıştırma

Css sıkıştırma

Sitenizin hızını  ve Google Page Speed puanınızı arttırmak için bu özelliği tavsiye ediyorum. SEO açısından da önem arz eden bu durum çok fark etmese de ufak ayrıntılar web sitenizin farkını arttıracaktır.

4. CSS Gradient Generator Oluşturucu

Css Gradient Generator

CSS Gradient Generator size photoshop tarzı gradient oluşturmanıza yardımcı olan muhteşem bir araçtır. Çok kolay bir şekilde kodu elde edebilirsiniz.

5. CSS Border Radius Generator Oval Köşeli Oluşturucu

Css Border Radius

 

CSS ile tüm köşeleri eşit oval köşe oluşturmak çok basit iken köşe ölçüleri farklı oluşturmak istendiğinde sinir bozucu ve daha karışık bir işleme dönüşmektedir. Tembel insanlara uygun kolayca oluşturabileceğiniz bir araç sizler için sunduk.

6. Grid Sütun Oluşturucu

Grid Oluşturucu

Web siteniz için grid ve sütün kolayca oluşturmanız için kullanacağınız güzel bir site. Bu site sayesinde kolayca grid oluşturacak ve kodları alacaksınız.

7. @Font-Face Kit Generator 

Font Face

 

Font Squirrel’in bize  ücretsiz sunuduğu bu CSS özelliği size sitenizi görsel açıdan zenginleştirebilirsiniz. Font-face özelliği siteminde yüklü olmayan font-face özelliği ile siteme indirilip kullanılması sağlanıyor. Sadece istedeğiniz fontu upload edip kullanması size kalıyor.

8. CSS Border Resim Oluşturucu

Border Resim

Border resim oluşturmak divler kullanarak gerçekten zor olmaktadır. Bunu CSS yardımıyla kolayca oluşturabilirsiniz. Sağ sol üst alt offset özelliği ile border resmini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

9. CSS3 Kod Oluşturucu

CSS3 Kod Olusturucu

 

Bir diğer ücretsiz ve kolayca online olarak kullanabilen CSS3 Kod Oluşturucu. Görsel olarak CSS3 kod oluşturabilir ve kullanabilirsiniz.

10. CSS3 Gölge Oluşturucu (Style Master CSS Editor )

Css3 Gölge

Ücretsiz olarak kullandığımız CSS3 gölge efekti oluşturucusu.

Kaynak: http://www.aoclarkejr.com/10-really-awesome-css-generators.html

Son Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir