En Çok Oynanan 15 Mobil Oyun

Tüm Zamanların En İyi Mobil Oyunları

Konusu ne olursa ne olursa olsun en iyi diyerek başlayan listeleri oluşturmak zor bir iştir. Bu listelerden oyun için olanları hazırlamak ise bu işi daha da zorlaştırmaktadır. Çünkü zengin içerikleri ile her geçen gün bir yenisi çıkan ve her yaşa her tarza farklı farklı hitap eden oyunları bir kesim çokça tercih ederken başka bir kesime hiç bir şekilde cazip gelmemektedir.
Webtalist olarak bizler de zor olan bu listeyi sizler için hazırladık. Birbirinden farklı kategorilerdeki bu oyunlar, arayış içerisinde olan farklı oyunculara yeni eğlenceler sunuyor. Macera, aksiyon, strateji yada heyecan… Listemizi incelerken nostajik olan unutulmayan oyunları ve güncellenmiş ve güncellenmeye devam eden yeni tarz oyunları da göreceksiniz.

Peki En Çok Tercih Edilen Oyunlar Hangileri?

Gerek iş, gerek problemli konularla oldukça stresli geçen bir gün içerisinde, kitap okuyarak, gezerek veya hobilerinle uğraşarak kendini sıfırlayan insanların yanında oyun oynayarak da stresten ve yorgunluktan kurtulan insanlar vardır. Üstelik oyun ile bunu tercih edenlerin sayısı hiç de az değildir. Gün geçtikçe kullanıcı sayısı artmaya devam eden birbirinden güzel ilgi çekici bilgisayar oyunları, oluşturulan ve sürekli geliştirilen mobil versiyonları ile de dikkat çekiyor. Oldukça yüksek rakamlar harcanarak oluşturulan bu oyunlardan en çok indirilenler, en çok kayıtlı kullanıcı olan yani en çok tercih edilenleri sizler için derledik. İşte en çok oynanan mobil oyunlar.

1.Pokemon Go

Pokémon GO
Pokémon GO
Developer: Niantic, Inc.
Price: Free
‎Pokémon GO
‎Pokémon GO
Developer: Niantic, Inc.
Price: Free+

Piyasaya ilk çıktığında bütün dünyada ses getirmiş ve oluşan talep sonrası bir kaç aksaklık yaşansa da büyük güncellemeler sayesinde sürekli geliştirilen ve kolay oynanabilirliği olan oyun, Pokemon Go. Arttırılmış gerçekliği ile oyun dünyasında farklı bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

1 milyardan fazla indirilmiş ve oynadıkça keyif veren Pokemon Go’nun kullanıcıları ile eğitimlerine katılın. Oyuncuları için yeni güncellemeler ile kendisini daha da oynanabilir yapma yolunda ilerleyen Pokemon Go oyunu, Game Developers Choice Award tarafından en iyi mobil oyun olarak Tech Crunch tarafından da yılın en iyi uygulaması olarak seçilmiştir. Oyun içerisinde var olan pokemonları yakalayın. Yakaladığınız pokemonları eğitimler vererek güçlendirin. Güçlendirme için ayrıca ödüller de bulunmakta. Aynı zamanda çok izlenme oranı almış çizgi filmi de çıkan pokemonlardan istediğinizi seçin oyun dünyasında başka bir yolculuğa çıkın.

2. Subway Surfers

Subway Surfers
Subway Surfers
Developer: SYBO Games
Price: Free
‎Subway Surfers
‎Subway Surfers
Developer: Sybo Games ApS
Price: Free+

Duraklamasız bir koşu üzerine hazırlanmış oyun Subway Surfers listemizde ikinci sırayı alıyor. Jake, Tricky ve Fresh isimli karakterlerden biri ile tren rayları üzerinde aksi ve sinirli karakter olan tren garı kontrolöründen kaçmaya çalışın. Kaçarken hareket halinde ve duran sayısız tren vagonlarının üzerinden atlayın. Durmadan koşmanız gereken oyunda karşınıza çıkan engellerin altından kayarak yada üstünden atlayarak ilerleyeceğiniz oyunda heyecanlanabilirsiniz.

Grafiti yaparken görevli personele yakalanan karakter ondan kaçmaya başlar bazen koşarak bazen özel güç aldığında uçarak bazen de kaykayı ile rayların üzerinde soluksuz bir oyun. Yapılan güncellemeler ile çok daha iyi boyutlara gelen oyun hd kalitedeki grafikleri ile daha da güzel bir hale geliyor.

3. Clash Of Clans

Clash of Clans
Clash of Clans
Developer: Supercell
Price: Free
‎Clash of Clans
‎Clash of Clans
Developer: Supercell
Price: Free+

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcı ile birlikte olun. Clash Of Clans, sanal dünyada kendi köyünüzü kurabileceğiniz ve köy içerisinde oluşacak klanınızı eğiterek – güçlendirerek efsane boyutlarda olan savaşlara katılım sağlayarak klan savaşı oyunudur. Bıyıklı karakterler, ateş topu atabilen özel büyücüler çeşitli güçleri olan birlikler… hepsi oyunla birlikte oyuncularına daha fazla eğlence katmak için.

Karşınızda olan diğer kullanıcılar ile savaşarak galiz gelmeniz halinde onlardan kalan ganimet ile köyünüzü geliştirebilirsiniz. Köyünüzün etrafına kuracağınız yüksek ve güçlü duvarlar inşa ederek düşmanlarınızdan kendinizi koruyun. Kuleler, top, bomba, havan topları ve bir çok tuzak…
Oyun geliştiren firmanın hizmet politikası gereği oyunu oynayabilmeniz için 13 yaşını doldurmanız gerekmektedir.

4. Garena Free Fire

Free Fire
Free Fire
Price: Free

Hayatta kalma üzerine hazırlanmış savaş oyunları arasında en iyilerden biri olan Garena Free Fire, her bir mücadele devresi 10 dakikalık sürelerden oluşmakta. Hayatta kalma hedefi için ıssız bir adaya 50 oyuncu atlamaktadır. Oyuncular atladıktan sonra paraşüt esnasında yer yüzündeki hedeflerini seçebilirler. Oldukça büyük bir harita üzerinde kullanılabilir araçlar yardımcı olmaktadır. Kamufle olabileceğiniz ve diğer oyuncuları tuzağa düşürerek hayatta kalmak için oynayacağınız oyunda farklı oyun stratejinizi konuşturabilirsiniz.

5.PUPG MOBİLE

PUBG MOBILE
PUBG MOBILE
Developer: Level Infinite
Price: Free

Dünyanın bir çok insanı tarafından bilinen mobil oyun terimine yeni bir anlam kazandıran PUPG’nin olmadığı bir liste düşünülemez. Bilgisayar oyunu olarak ortaya çıktığında büyük yankı uyandırmış ardından mobil versiyonu piyasaya sürüldüğünde kadın erkek her yaş tan insanı içinde buluşturan oyun 1 milyarı aşan kullanıcısı ile hala talep görmekte.

Dünyanın her köşesinden farklı kullanıcılar ile bir uçaktan paraşüt yardımı ile atlamak üzere sanal haritada diğer kullanıcıların oluşturduğu takımlara karşı kendi takımınız ile hayatta kalma oyunu. Arazi arabaları, motosikletler ve daha farklı ulaşım araçları ile ya da yürüyerek harita da belirtilen alana ilerleyin. İlerlerken oyunun size sunduğu farklı etkileri bulunan silahları kullanabilir bu silahlara dürbünler veya farklı ekipmanlar dahil edebilirsiniz. Kendi arkadaşlarınız ile ayrı bir takım oluşturarak da oynayacağınız bu oyunda kahkahalar atacak kadar eğlenebilirsiniz. Her anı tehdit dolu bu oyunda aynı zamanda yer yer gerilimi de yaşayabilirsiniz. Oyunu oynarken internet bağlantınızın kesintisiz olmasına dikkat edin .

6.Minion Rush

Minion Rush: Koşu oyunu
Minion Rush: Koşu oyunu
Developer: Gameloft SE
Price: Free
‎Minion Rush: Running game
‎Minion Rush: Running game
Developer: Gameloft
Price: Free+

Minionlarla koşu macerası. Universal ile Gameloft’un ortaklaşa sunduğu Minion Rush. Gru ile ekibi bir çok gizli görev için koşmak zorunda. Aileniz ile de oynayabileceğiniz sonu olmayan bir koşu oyunu. Sokakta koşuyorken

Universal ve Gameloft iş birliğiyle sunulan Minion Rush, Gru ve ekibi için Minyonlarla birlikte bir dizi gizli görevde koşacağın ailecek oynanabilecek sonsuz bir koşu oyunu. Koştukça yeni maceralar sizi bekliyor.

7.Roblox

Roblox
Roblox
Developer: Roblox Corporation
Price: Free
‎Roblox
‎Roblox
Developer: Roblox Corporation
Price: Free+

Sahip olduğun fikirlerini ve deneyimlerini arkadaşların ile paylaşabileceğin bir oyun. Hayalini kurabileceğin her şey olabilirsin. San bir dünyada milyonlarca kullanıcı ile yeni şeyleri keşfedebilirsin.

160 milyondan fazla kullanıcısı bulunan oyun Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan 16 yaş altı çocukların yarısı tarafından oynanmakta. Hakkında bir çok haber yapılan oyun listemizde yedinci sırayı yer alıyor.

8. Candy Crush Saga

Candy Crush Saga
Candy Crush Saga
Developer: King
Price: Free
‎Candy Crush Saga
‎Candy Crush Saga
Developer: King
Price: Free+

Dünyanın her tarafından milyonlarca kullanıcı tarafından oynanan efsane bulmaca oyunu Candy Crush Saga. 1 trilyondan daha fazla sayıda oynanması bulunan oyunun kullanıcıları bu oyunu bırakamıyor. Gelmiş geçmiş tüm mobil oyunların en popülerlerinden biri haline gelen oyunun sayısız bölümleri geçmek için şekerlerin yerlerini değiştirmeniz gerekmektedir. Mantığınızı kullanarak acele kararlar vermeden düşünerek yapacağınız hamleler size küçük zafer hissini yaşatmakta.

Akıllı düşünce ile en az kombinden daha fazla sayıda yapacağınız eşleştirmeler ile bölümleri daha rahat geçebilir en yüksek skorları elde edebilirsiniz.

9. Angry Birds 2

Angry Birds 2
Angry Birds 2
‎Angry Birds 2
‎Angry Birds 2
Price: Free+

2018 yılının en iyi android excellence oyunu olan Angry Birds 2. Oyun tarafından verilen farklı özellikleri bulunan çılgın kuşları, sapan yardımı ile düşman karakterlerin üzerine fırlatarak skorlar elde et. Bazen doğrudan düşman karaktere bazen de bulundukları iskele yapıya hedef alarak fırlattığınız bu çıldırmış kuşların delme, patlama ve hızlanma özelliklerini izlerken çok eğleneceksiniz. Fırlatmadan önce ve fırlattıktan sonra ayrı sesler çıkaran bu kuşların sesleri bile sizi güldürmeye yetecek. Oynadıkça insana keyif veren bu eğlenceli oyun listemizin dokuzuncu sırasını alıyor.

10Jetpack Joyride

Jetpack Joyride
Jetpack Joyride
Developer: Halfbrick Studios
Price: Free
‎Jetpack Joyride
‎Jetpack Joyride
Developer: Halfbrick Studios
Price: Free+

2011 yılında ortaya kullanıcı ile buluşan ve günümüzde hala yerini korumayı başaran Jetpack Joyride, Laboratuvarın duvarlarını kırıp koşarak ilerlemeniz gerekiyor. Jetpack yardımı ile önünüze çıkacak engellerden kurtulmanız gerekiyor. Bu engelleri aşarken bir yandan da altın toplamanız puan kazanmanız gerekiyor.

Bir mermi gücündeki jetpcakler, robottan ejderhalar ve havadan para yağdıran kuşlar… 500 milyondan fazla kullanıcı ile Jetpack Joyride listemizde onuncu sırayı alıyor.

11.Asphalt 9: Legends

Asphalt 9: Legends
Asphalt 9: Legends
Developer: Gameloft SE
Price: Free
‎Asphalt 9: Legends
‎Asphalt 9: Legends
Developer: Gameloft
Price: Free+

Asphalt serisinin en iyi diyebileceğimiz son versiyon Asphalt 9. Ferrari, Porche gibi üst düzey araç üreticilerinin ve uluslararası bilinen bir çok marka arabaların olduğu oyundaki süper güçlü araçların direksiyonu artık parmaklarınızın ucunda. Çok oyunculu yada tek mod oynama imkanı bulunan oyunun gerçek hayattan esinlenerek oluşturulmuş yüksek kalitedeki grafikler ile harika haritalarda bu eşsiz araçları kullanmanın keyfini yaşayın. Oynanabilirliği oldukça iyi düzeyde olan Asphalt 9, 7 den 70’e her kullanıcıya hitap ediyor. Serbest mod yada yarışlarda kullanacağınız bu araçları kendi zevkinize göre boyasını, jant modelleri ve motor gibi aksamlarını kişiselleştirebilir yeni parçalar ekleyebilirsiniz.

12.8 Ball Pool

‎8 Ball Pool™
‎8 Ball Pool™
Developer: Miniclip.com
Price: Free+

Tek veya çoklu oyuncu ile oynama imkanı bulunan bilardo oyunu dünyadaki çok sayıda kullanıcı tarafından oynanmaktadır. Bilardo oynamayı bilin veya bilmeyin baştan sona mantığını anlatarak öğretmeyi sağlayan oyun orta seviye yada iyi oyunculara sanal bir oyun masası sunuyor. Alıştırma bölümünde kendinizi geliştirebileceğiniz oyunda birebir müsabakalara katılabilir ya da turnuvalara katılıp ödüller kazanabilirsiniz.

13.Hay Day

Hay Day
Hay Day
Developer: Supercell
Price: Free
‎Hay Day
‎Hay Day
Developer: Supercell
Price: Free+

Şehir kurma kasaba yada belde yönetme oyunlarını seviyorsanız Hay Day’den de keyif alacaksınız. Mobil oyunlar içerisinde en iyi çiftlik oyunlarından biri haline gelmiş oyunun çıktığı günden bu yana hala aktif olarak oyuncuları bulunmaktadır.

Sanal dünyada size verilen köyde çiftliğinizi kurabilir, çiftlik evinize bağlı bir gölde balık tutabilir, Çeşitli çok sayıda hayvan yetiştirebilir ve bunlardan elde ettiğiniz ürünlerin ticaretini yapabilirsiniz. Tarlanızda hemen hemen her tür sebze ve meyveyi yetiştirebilir bu ürünlerle de satın alacağınız makinelerde yemekler pastalar içecekler hazırlayıp satabilirsiniz. Dünyanın bütün kullanıcıları ile arkadaş olabilir onlarla beraber mahalleler kurabilir skor üzerine kurulmuş yarışlara katılabilirsiniz.

14. Call Of Duty Mobile

Dünyanın bir çok oyuncusu tarafından yoğun ilgi görmüş bilgisayar oyunu Call Of Duty, mobil versiyonu ile de bu ilgiyi yakalamış durumda. Kaliteli grafikler ile oynayışı daha keyifli hale getiren tekli veya ekip halinde hayatta kalma oyunu. Vurulup öldüğünüzde yeniden doğuş ile katılım sağlayacağınız oyunda harika silahlar ve farklı teçhizatlar ile karşı takıma meydan okuyabilirsiniz.

Baskın, kaba savaşı, ölüm maçları, hakimiyet savaşı ve başa seçenekler… nefes kessen 3B grafik ve oldukça başarılı seslendirmeleri ile mobil oyun dünyasında mükemmel bir deneyim. Diğer oyuncular ile mikrofon yardımıyla irtibata geçebilir tuzaklar kurabilirsiniz. Yüksek çözünürlükte olan bu oyun listemizde on dördüncü sırada yer alıyor.

15.Brawl Stars

Brawl Stars
Brawl Stars
Developer: Supercell
Price: Free
‎Brawl Stars
‎Brawl Stars
Developer: Supercell
Price: Free+

Tiktok ve Youtube gibi platformlarda sıkça kullanıcıların karşısına çıkan oyun, birçok karakter ve çok sayıda oyun modu ile oyuncuların kullanımına sunulmuş mobil Espor oyunu.

Güçlü ve süper özellikleri bulunan çok sayıdaki savaşçı alıp yükselterek oynanan Brawl Stars, üçe üç takımlar halinde 3 dakika kadar süren bir tür savaş oyunu. Çeşitli modları içerisinde barındıran oyunu arkadaşlarınızla da oynayabilir dilerseniz tek kişi olarak da oynayabilirsiniz. Stratejik düşünme gücünüzü geliştirebilir boş kaldığını zamanı değerlendirebilirsiniz. Sahip olduğunuz savaşçılarınızı yıldız güçler ve başka özellikleri bulunan aksesuarlar ile çok daha güçlü hale getirebilirsiniz. Sanal evrenin her köşesinde bulunan gizemli mekanlarda oynanan savaş oyunu listemizde on beşinci sırada yer alıyor.

Son Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir