En İyi 5 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması iOS & Android

Android ve iPhone akıllı telefonlarınızda 3 çeşit fotoğraf düzenleme uygulama tipi vardır. Birinci tip fotoğraf uygulaması  Adobe Lightroom CC uygulaması gibi photoshop türü programlara rakip olmaya çalışmaktadır ve çok detaylı fotoğraf düzenlemeleri yapabilirsiniz. İkinci tip fotoğraf düzenleme uygulaması Snapseed tarzı daha hafif bir editöre sahip uygulamalar. Üçüncü tip ise sosyal medya filtrelerini otomatik uygulayan uygulamalar. Bu üç uygulama tipide fotoğraflarınızı sizin istediğiniz gibi yapabilecek çok iyi derecede uygulamalardır. Bu uygulamalar yine de çok ciddi düzenleme yapmak için yeterli değildir. Bu uygulamaların hiçbiri Gimp, Lightroom veya Photoshop gibi masaüstü programların gücüne sahip değildir.

Sizler için Android ve iOS için en iyi 10 fotoğraf düzenleme uygulama listesi hazırladık.

1. Adobe Lightroom – Fotoğraf Düzenleyici

Adobe Lightroom gelişmiş içeriği ile ücretsiz bir şekilde fotoğrafçılğınızın gelişmesine yardımcı olur. Ücretsiz şekilde çoğu düzenlemeyi yapabileceğiniz uygulamada ücretli çeşitli özelliklerde bulunmaktadır. Fotoğraf düzenleme işinin uzamanı olan Adobe çok güzel bir uygulamaya imza atmıştır.

Ücretsiz Özellikleri 

Hazır Filtreler, Profiller, Eğriler, Renk Karıştırıcı, Netlik doku ve sisi kaldırma, etkileşimli eğitimler, profesyonel düzeyde kamera, En gelişmiş kamera modları, organize etme ve yönetme gibi özelliklerle fotoğraflarınızı harika yapabilirsiniz.

Premium Özellikleri Öğe başına ₺16,99- ₺63,99

Lightroom Premium ile fotoğrafçılığınızı bir üst düzeye taşıyabilirsiniz. Düzeltme Fırçası, seçmeli ayarlamalar, geometri, Raw düzenleme Adobe Sensei bulut alanı gibi özelliklerin kilidini açabilirsiniz.

Lightroom Fotoğraf Düzenleyici
Lightroom Fotoğraf Düzenleyici
Developer: Adobe
Price: Free
‎Lightroom Photo Editor
‎Lightroom Photo Editor
Developer: Adobe Inc.
Price: Free+

2. Snapseed

%100 ücretsiz olan Snapseed kullanıcılar tarafından en beğenilen en iyi fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. 2019 yılının en iyi 10 Androd uygulaması konumuzda da yer verdiğimiz uygulama harikadır.

Snapseed Google tarafından geliştirilen bir profesyonel  fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Çoğu işimizi instagram filtreleri ile görsekde profesyonel bir düzenlemeye ihtiyaç duyduğumuzda diğer uygulamalar yetersiz kalmaktadır. İyileştirme, Fırça, Yapı, HDR, Perspektif de dahil 29 Araç ve Filtre içeren uygulama ile fotoğraflarınızı mükemmel düzenleyebilirsiniz. Google gibi firmaların prestiji açısından böyle güzel ücretsiz uygulamaları diğer firmalardan da görmek istiyoruz.

Snapseed
Snapseed
Developer: Google LLC
Price: Free
‎Snapseed
‎Snapseed
Developer: Google
Price: Free

3. Pixlr – Ücretsiz Fotoğraf Düzenleyici

Kullanımı kolay güçlü bir fotoğraf editörü olan Pixlr okuyucularımızın bize ısrarla tavsiye ettiği bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Pixlr 2 milyondan fazla efekt bulunmaktadır. Tek dokunuşla en iyi geliştirme araçlarından birine sahip ayrıca kullanabileceğiniz yüzlerce özellik ve araç da içeriyor. Özellikler arasında “kaplamalar” olarak gizlenmiş filtreler, leke gidericiler ve diş beyazlatma gibi kozmetik düzenleme araçlarını içeriyor. 123rf stok fotoğraf sitesi tarafından geliştirilen uygulama tüm dünyada 130 milyondan fazla indirme 10 milyar düzenlenmiş fotoğraf 500 milyondan fazla üyeye sahiptir.

Pixlr – Photo Editor
Pixlr – Photo Editor
Developer: Pixlr
Price: Free
‎Pixlr Photo Editor - Retouch
‎Pixlr Photo Editor - Retouch

4. PicsArt Photo Studio: Kolaj Yapıcı ve Editör

Picsarts çok uzun zamandan beri hizmet veren 600 milyonun üzerinde indirilen dünyanın en çok kullanılan fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Geliştiriciler uzun zamandan beri piyasada olan uygulamayı güncel tutmak için iyi çalışıyorlar. Picsart efektler, kolaj yapıcı, kullanıcılar tarafından oluşturulmuş milyonlarca çıkartma, ücretsiz clipart kütüphanesi ve çizim araçlarını içermektedir. Bu uygulama ile GIF oluşturabilir ve fotoğraflarınızın üzerine çizim de yapabilirsiniz. Birçok güçlü özelliğe sahip uygulama yüzlerce hazır filtreye de sahiptir.

Picsart Foto ve Video Editörü
Picsart Foto ve Video Editörü
‎Picsart Photo Video Editor AI
‎Picsart Photo Video Editor AI

5. Photo Lab – Fotoğraf Düzenleme

Photo Lab uygulaması ile fotoğraf veya resimlerinize çok basit bir şekilde fotomontajlayabilirsiniz. 800 ‘den fazla mükemmel efektler, 640’dan fazla filtreler, stil fotoğraf filtreleri, tek tıkla oluşturabileceğiniz yüz manipülasyonları ve yüzlerce farklı şey içermektedir. Tek bir dokunma ile astronot, doktor mafya olabilirsiniz. Fotoğrafınız yine tık tıkla pop-art yapabilirsiniz. Kendinizi ünlü dergilere kapak yapabilir, biranda kendinizi ünlü hissedebilirsiniz. Ücretsiz sürümü reklam ve watermark içermektedir. Bunlardan kurtulmak için Photo Lab uygulamasını ücretli özelliklerini açmak için aylık $4.99 yıllık $9.99 ödeyerek sahip olabilirsiniz.

Picsart Foto ve Video Editörü
Picsart Foto ve Video Editörü
‎Photo Lab: AI Photo Generator
‎Photo Lab: AI Photo Generator

Son Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir