Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 25 Netflix Dizisi

en iyi netflix dizileri

Netflix’in kendi yapımı olan en iyi 25 dizisini sizler için derledik. İnternet ortamında dizi film izleme platformu olarak karşımıza çıkan Netflix dünyanın bu alanda en büyük platformudur. 190 ülkede 139 milyondan fazla ücretli kullanan üyesi bulunmaktadır. Netflix değişen dünyada klasik kanal anlayışını yıkıp internet ortamında yeni bir devrim yapmıştır. Klasik televizyon kanallarından sıkılan, reklam izlemeden istediğin içeriğe sana uygun olanı en kısa şekilde ulaşabildiğin harika bir platformdur. Ülkemizde her ne kadar içerik sayısı az olsa da her geçen gün kendini geliştirmekte ve kullanıcı sayısını arttırmaktadır.

Netflix’de çok fazla film dizi bulunmaktadır. Bir süre sonra çöplüğe dönen binlerce dizi içeriğini sizler için kolaylaştırdık. Netflix platformunun yapımcılığını kendi yaptığı en kaliteli 25 dizisini liste haline getirdik. Netflix’in en sevdiğim yanlarından biri sezon çıktımı tüm bölümleri hazır halde izleyebiliyorsunuz. Netflix sizi hafta hafta yeni bölümü bekleterek krize sokmuyor. Listemizi oluştururken IMDb puanlarını göz önüne aldım.

En İyi 25 Netflix Dizisi

25. You


Yayınlanma Tarihi: 9 Eylül 2018 –  Devam ediyor
IMDb Puanı: 7.7/10 71,308
Oyuncular: Penn Badgley, Ambyr Childers, Elizabeth Lail
Tür: SuçDram, Romantik

You Konusu

Gossip Girl dizisinin başrol oyuncusu Penn Badgley (Joe Goldberg) New York’da kitapçı işleten bekar zeki bir gençtir. Bir gün kitapçıya gelen Guinevere Beck adlı güzel kadın Joe’nun ayaklarını yerden kesmiştir. Beck’i gönlünü kazanmak isteyen Joe, onu internetten her yerden takip etmeye başlar. Joe Beck’i takıntı haline getirir ve takipçilikten kurtulup erkek arkadaşı olur. Joe’nun bu takıntılı hali gitgide artınca işler sarpa sarar ve olaylar örgüsü bu şekilde gelişmeye başlar. You dizisi 2. sezonu çekilmekte olup 1. sezonu 10 bölüm sürmüştür. Netflix’in takıntısı yüksek dizisi sizi baya gerecek ve merak ettirecektir.

24. 13 Reasons Why


Yayınlanma Tarihi: 31 Mart 2017 – Devam Ediyor
IMDb Puanı: 7.8/10 227,246
Oyuncular: Dylan Minnette, Katherine Langford, Christian Navarro
Tür: Dram, Gizem

13 Reasons Why Konusu

4. sezonun çekimleri devam eden 13 Reason Why 3 sezon 39 bölümü çekimleri bitmiştir. Netflix’in en popüler gençlik dizisi 13 Reason Why 1 saatlik bölümlerden oluşmaktadır. Jay Asher aynı isimli kitabından uyarlanan Clay Jensen (Dylan Minnette) adlı liseli bir gencin okuldan eve geldiğinde gizemli bir kaset bulur. Kasetin içeriğinde iki hafta önce ölen Hannah Baker (Katherine Langford) adlı hoşlandığı liseli kızın nasıl intihar ettiğini kendi anlattığı kasetten dinler. 13 bölümde hayatına sebep veren 13 olayı anlatır. Benimde izlediğim diziyi her olayı anlattığında şok olarak izleyeceksiniz. Sonunu öğrenmek için diziyi soluksuz izleyeceksiniz.

23. Jessica Jones


Yayınlanma Tarihi: 20 Kasım 2015 – 14 Haziran 2019
IMDb Puanı: 8.0/10 181,124
Oyuncular: Krysten Ritter, Rachael Taylor, Eka Darville
Tür: AksiyonDram, Suç, Fantastik

Jessica Jones Konusu

Richard K. Morgan’ın Siberpunk romanından uyarlanan Altered Carbon 1. sezon 10 bölümü yayınlanmıştır. 1 saatlik bölümleriyle günümüzden 300 yıl sonraki bir gelecekte yaşanan olayları anlatmaktadır. İnsan zihni matematiksel olarak kodlanarak başka bir bedene transferini mümkün hale gelmektedir. 300 yıl sonra cinayet, aşk, ihtiras cinsellik dolu karmaşık bir örgüye sahip bir dizidir. Bilim kurgu severler alternatif bir dizi arayışı içindeyseniz Altered Carbon size iyi bir alternatif olabilir.

22. The Umbrella Academy


Yayınlanma Tarihi: 15 Şubat 2019 – Devam Ediyor
IMDb Puanı: 8.0/10 85,085
Oyuncular: Aidan Gallagher, Ellen Page, Tom Hopper
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik

The Umbrella Academy Konusu

Çok beğenerek izlediğim The Umbrella Academy ana akım süper kahramanlardan çok farklı daha insancıl, karakterler daha iyi işlenmiş bir süper kahraman birliği ile karşı karşıya kalacaksınız. Bir Netflix klasiği 10 bölümlük ilk sezonu 1 saatlik bölümleriyle gayet akıcı kendini izlettiriyor. Babalarının ölümüyle yıllar sonra bir araya gelen Şemsiye Akademisi üyeleri babalarının şüpheli ölümünü araştırmaya başlıyorlar. Her bir üyenin kendine has çok özel güçleri bulunmaktadır. Potansiyelini keşfetmeyenler olsa da müptezel Klaus Hargreeves’in ölülerle konuşması ne işe yarıyor diyebilirsiniz. Çok fazla spoiler vermeden size söyleyeceğim The Umbrella Academy’yi puanına bakmadan şiddetle izlemenizi tavsiye ediyorum.

21. Altered Carbon


Yayınlanma Tarihi: 2 Şubat 2018 – Devam Ediyor
IMDb Puanı: 8.1/10 110,353
Oyuncular: Chris Conner, Renée Elise Goldsberry, Joel Kinnaman
Tür: AksiyonDram, Bilim Kurgu

Altered Carbon Konusu

Richard K. Morgan’ın Siberpunk romanından uyarlanan Altered Carbon 1. sezon 10 bölümü yayınlanmıştır. 1 saatlik bölümleriyle günümüzden 300 yıl sonraki bir gelecekte yaşanan olayları anlatmaktadır. İnsan zihni matematiksel olarak kodlanarak başka bir bedene transferini mümkün hale gelmektedir. 300 yıl sonra cinayet, aşk, ihtiras cinsellik dolu karmaşık bir örgüye sahip bir dizidir. Bilim kurgu severler alternatif bir dizi arayışı içindeyseniz Altered Carbon size iyi bir alternatif olabilir.

20. The End of the F***ing World


Yayınlanma Tarihi: 24 Ekim 2017 – Devam Ediyor
IMDb Puanı: 8.1/10 101,149
Oyuncular: Jessica Barden, Alex Lawther, Naomi Ackie
Tür: Macera, Suç, Komedi

The End of the F***ing World Konusu

2 yıl aradan sonra 5 Kasımda 2. sezonu yayın hayatına girecek olan .The End of the F***ing World ilk sezonunu çok beğendiğimi söylemeliyim. 25 dakikalık bu başladığı gibi biten dizi dolu dolu bir macera vadediyor. 17 yaşındaki küçük ama psikopat olan James küçüklüğünden beri birilerini öldürmenin hayalini ve planını yapmaktadır. Öldüreceği kişiyi okulunda arkadaşı olan Alyssa’yı seçer. James başlarda ona aşık gibi davranır. Alyssa maceraya aç deli dolu bir ergendir. Maceraya atılan bu deli ikili akıl almaz bir serüvene başlarlar. Çok popüler olan bu dizi ergen dizisi gibi gözükse de kurgu, olaylar gayet yetişkinler tarafından beğenilecek şekilde yazılmıştır. Macera seven birisiyseniz bu dizi tam size göre.

19. Bodyguard


Yayınlanma Tarihi: 26 Ağustos 2018
IMDb Puanı: 8.2/10 73,567
Oyuncular: Richard Madden, Sophie Rundle, Vincent Franklin
Tür: Dram, Suç, Gerilim

Bodyguard Konusu

Netflix kendi yapımı olan 7 bölümlük İngiliz dizisi Bodyguard, David Budd isimli savaş gazisi olan bir adamın hikayesini konu almaktadır. David Budd (Richard Madden) Londra Metropolitan Polisi’nde Özel Koruma Memuru olarak görev almaktadır. David kızına bırakmaya giderken kendini bir terörist saldırının içinde bulur ve bu terörist eylemi durdurur. Bu şekilde terfi alan David Budd İçişleri Bakanının özel koruması olur. Bundan sonra derin ilişkiler, siyasi oyunların içinde kendini bulan David bu derin ilişkilerden zarar almadan kurtulabilecek mi? Derin ilişkiler, komploları seven birisiyseniz bu diziye bayılacaksınız. Diziyi izleyen biri olarak kesinlikle beğeneceğinizi düşünüyorum.

18. Lucifer


Yayınlanma Tarihi: 25 Haziran 2016 – Devam Ediyor
IMDb Puanı: 8.2/10 170,010
Oyuncular: Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro
Tür: Dram, Suç, Fantastik

Lucifer Konusu

Yayın hayatına Fox’da başlayıp Netflix’de devam eden Lucifer 4 sezon 68 bölümü geride bırakmıştır. İlk 3 sezonunu izlediğim dizi gayet eğlenceli merak uyandıran sürekleyici bir dizidir. Lucifer Morningstar (Tom Ellis) cehennemden sıkılıp Los Angeles’ın renkli günah dolu hayatına katılmak ister ve Lux denilen gece kulübü açmıştır. Diğer melek kardeşleri ve babası (Tanrı) onu rahat bırakmayacaktır. Kendini beğenmiş bir yandan da kendini sevdiren tavırlarıyla dizide şeytanı seveceksiniz. Cinayet davalarını çözmekle görevli olan Chloe Decker ile yolları kesişen Lucifer polis teşkilatına katılarak davaları çözmek için uzman olarak görev yapar. Şeytan yüzünü istediği zaman insanlara gösterebilen Lucifer, özel yeteneği insanların arzularını söyletebilmeyi ve ölümsüz oluşu ile maceralar başlar. Çok zevkli ve ekrandan ayırmayan bu popüler diziyi sizinde şiddetle izlemenizi tavsiye ediyorum.

17. Sense8

Yayınlanma Tarihi: 5 Haziran 2015 – 8 Haziran 2018
IMDb Puanı: 8.3/10 127,241
Oyuncular: Doona Bae, Jamie Clayton, Tina Desai
Tür: Bilim Kurgu,Gizem, Dram

Sense8 Konusu

Wachowski kardeşlerin Netflix için çektiği Sense8 isminden de anlaşılacağı üzere dünyanın 8 farklı yerinde yaşayan 8 farklı kişinin doğaüstü gizemli bir bağlantısı olduğunu keşfedeceksiniz. Lost dizisinden de tanıdığımız Naveen Andrews (Jonas Maliki) rolünde oynamaktadır. Hikayedeki 8 karakterin bazıları birleşmek bazıları da birbirlerini öldürmeye çalıştığı hikaye de gizemin çözülmesi için dört gözle son bölüme kadar izleyeceksiniz. Karakterler diğer karakterlerin yeteneklerini de kullanabilmektedir. 4 sene 2 sezon 28 bölüm süren Sense8‘i zevkle izleyeceğinizi düşünüyorum.

16. Atypical


Yayınlanma Tarihi: 11 Ağustos 2017 – Devam ediyor
IMDb Puanı: 8.3/10 40,092
Oyuncular: Jennifer Jason Leigh, Keir Gilchrist, Brigette Lundy-Paine
Tür: Dram, Komedi

Atypical Konusu

2 sezon 28 bölümü geride Netflix kendi yapımı olan Atypical Sam Gardner (Keir Gilchrist) adlı otizmli bir çocuğun günlük yaşantısında karşılaştığı durumları anlatmaktadır. Sam Gardner okulda arkadaşları onu ucube olarak görmektedir. Sam aklına ne gelirse doğrudan söyleyen insanın hep söylemek isteyip söyleyemediği aklından geçen şeyleri doğrudan şakkadak söyleyen Sam dizide sizi oldukça güldürecektir. Sam’in kız arkadaş bulma hikayelerinde oldukça gülerek izleyeceksiniz. 30 dakikalık çerezlik bu diziyi izlemenizi tavsiye ederim.

15. Godless

Yayınlanma Tarihi: 22 Kasım 2017 – 22 Kasım 2017
IMDb Puanı: 8.3/10 41,254
Oyuncular: Jack O’Connell, Michelle Dockery, Scoot McNairy
Tür: Western, Dram

Godless Konusu

Son zamanların en popüler Netflix gençlik dizilerinden birisi olan Sex Education 1 sezon 16 bölümü geride bırakmıştır. Benim de izlediğim Sex Education Netflix orijinal yapımı klasik gençlik filmi gibi gözükse de çoğu insanın yaşadığı olayları da konu alıyor. Dizi 16 yaşındaki lise öğrencisi Otis’in cinsel terapist annesi gibi okulda arkadaşlarına cinsel konularda yardım etmesi tavsiye vermesi üzerinde geçiyor. Okulun asi kızı Maeve tek başına yaşamakta ve maddi konularda çok sıkıntı çekmektedir. Okulda bir gün Otis’in başkalarına ücretsiz tavsiyeleri şahit olur ve ona bir iş anlaşması sunar. Otis’de asi kıza duygular beslemekte ve amaç para kazanmak değil gönül kazanmaktadır. Hikayesi bu şekilde başlayan dizi gayet kafa boşaltmalık zevkli bir dizidir.

14. Ozark

Yayınlanma Tarihi: 21 Temmuz 2017 – Devam ediyor
IMDb Puanı: 8.3/10 115,295
Oyuncular: Jason Bateman, Laura Linney, Julia Garner
Tür: Suç, Dram, Gerilim

2 sezon 21 bölümü geride kalan Ozark yabancı dizisinin yapımcılığı yönetmenliğini ve baş rolünü usta oyuncu Jason Bateman yürütmektedir. Marty Byrde (Jason Bateman) Amerika Chicago şehrinde bir aile babasıdır. Marty muhasebe şirketi bulunmakta ve Meksika’nın ünlü uyuşturucu kartellerinden birinin paralarını aklama işine bulaşmasıyla işler sarpa sarar. Kendinden nefret ettiren eşi Wendy ve iki ergen çocuğu Charlotte ile Jonah korumak adına Ozark platosunu taşınmasını ele almaktadır. Dizi birçok yönüyle Breaking Bad’e benzemektedir. Ailesini kurtarmak adına suça bulaşan baba, çirkef bir eş ve ergen çocuk ve kötü babanın peşinde bir polis. İki dizi benzer olsa da Ozark Breaking Bad kadar iyi olmasa da bu dizide gayet izlenebilir ve kaliteli bir dizidir.

13. Sex Education

Yayınlanma Tarihi: 11 Haziran 2019 – Devam ediyor
IMDb Puanı: 8.3/10 77,709
Oyuncular: Simone Ashley, Asa Butterfield, Gillian Anderson
Tür: Komedi, Dram

Sex Education Konusu

Son zamanların en popüler Netflix gençlik dizilerinden birisi olan Sex Education 1 sezon 16 bölümü geride bırakmıştır. Benim de izlediğim Sex Education Netflix orijinal yapımı klasik gençlik filmi gibi gözükse de çoğu insanın yaşadığı olayları da konu alıyor. Dizi 16 yaşındaki lise öğrencisi Otis’in cinsel terapist annesi gibi okulda arkadaşlarına cinsel konularda yardım etmesi tavsiye vermesi üzerinde geçiyor. Okulun asi kızı Maeve tek başına yaşamakta ve maddi konularda çok sıkıntı çekmektedir. Okulda bir gün Otis’in başkalarına ücretsiz tavsiyeleri şahit olur ve ona bir iş anlaşması sunar. Otis’de asi kıza duygular beslemekte ve amaç para kazanmak değil gönül kazanmaktadır. Hikayesi bu şekilde başlayan dizi gayet kafa boşaltmalık zevkli bir dizidir.

12. After Life

Yayınlanma Tarihi: 8 Mart 2019 – Devam Ediyor
IMDb Puanı: 8.4/10 43,549
Oyuncular: Ricky Gervais, Tom Basden, Tony Way
Tür: Komedi, Dram

After Life Konusu

30 dakikalık komedi dram dizisi After Life 1 sezon 7 bölümü tamamlamıştır. Harika bir hayata sahip Tony (Ricky Gervais) , herşey çok güzel giderken eşinin ani ölümüyle yıkılır ve ağır bir depresyona girer. Psikolojisi bozulan Tony artık hiçbir şeyi takmaz aklına ne gelirse onu yapar ve kimseyi sallamaz. Tony’nin bu davranışları yakın dostlarını endişelendirir ve onu eski haline getirmeye çalışır. Sizce Tony’nin bu hali mi eski hali mi komik ve eğlenceli izlerken siz karar vereceksiniz.

11. La Casa De Papel

Yayınlanma Tarihi: 2 Mayıs 2017 – Devam ediyor
IMDb Puanı: 8.5/10 169,589
Oyuncular: Úrsula Corberó, Itziar Ituño, Álvaro Morte
Tür: Aksiyon, Suç, Gizem

La Casa De Papel Konusu

Dünyadaki ve Türkiye’deki en popüler İspanyol yapımı olan La casa de papel bence dünyanın en güzel soygun dizisidir. 26 Bölüm ve 3 sezonu biten İspanyolların en başarılı dizisi son sezonu 2 yıl aradan sonra bu yıl ekranlara çıktı. Son derece zeki ve akıllı olan El Profesor (Álvaro Morte) önderliğindeki hırsız grubu Avrupa Merkez Bankasından 2.4 milyar avroyu soymak için yapılan olayları mükemmel bir kurguda anlatmaktadır. Grup üyelerinin hayatı geçmişi ve şu anki maceralarını anlatan dizi Netflix’in kendi yapımıdır. La Casa De Papel uluslararası çapta İspanyolların en başarılı televizyon yapımıdır. Ayrıca Mindhunter’ın müzikleri inanılmaz başarılıdır.

10. The Punisher

Yayınlanma Tarihi: 17 Kasım 2017 – 18 Haziran 2019
IMDb Puanı: 8.6/10 157,828
Oyuncular: Jon Bernthal, Amber Rose Revah, Ben Barnes
Tür: Aksiyon, Suç, Macera

The Punisher Konusu

Marvel evreninde geçen The Punisher Netflix dizisi 53 dakikalık bölümleriyle 2 sezon 26 bölüm sürmüştür. Marvel evreninde deniz piyadesi olan Frank Castle (Jon Bernthal) çocuklarını ve karısını öldürenlerden intikamını alır ve tüm şehir tarafından “The Punisher” olarak tanınır. İntikamını alan Frank Castle olayların New York şehrinde daha derin bir komplonun ürünü olduğunu öğrenir ve kendisi gibi haksızlık yaşayan aileler için adalet sağlamaya başlar. Marvel dünyasından farklı olarak The Punisher daha gerçekçi acımasız ve vahşi bir yapımdır. Netflix dizisi Punisher’ı izlerken aksiyon sahnelerine doyacaksınız.

9. Mindhunter

Yayınlanma Tarihi: 13 Ekim 2017 – Devam ediyor
IMDb Puanı: 8.6/10 159,706
Oyuncular: Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv
Tür: Dram, Suç, Gerilim

Mindhunter Konusu

70’li yıllarda piyasa sürülen  John E. Douglas’ın yazdığını Mindhunter (Zihin Avcısı) kitabından televizyona uyarlanan Mindhunter  Netflix orijinal dizisidir. 2 Sezon 19 Bölümü geride bıraktığımız dizi 70’li yıllarda FBI davranış biriminin ilk kuruluşunu ve gerçek canilerin psikolojik analizini polisiye şeklinde anlatmaktadır. Gerek çekiminde kullanılan teknikler, gerçeğe en yakın sosyolojik psikolojik analizler diziye ne kadar emek verildiğini göstermektedir. Diğer Netflix yapımlarından ayrışan bu dizi bu konuları seven kişiler için bir başyapıttır.

8. Daredevil

Yayınlanma Tarihi: 10 Nisan 2015 – 19 Ekim 2018
IMDb Puanı: 8.6/10 337,250
Oyuncular: Charlie Cox, Vincent D’Onofrio, Deborah Ann Woll
Tür: Aksiyon, Suç, Dram

Daredevil Konusu

Netflix yapımı olan Daredevil gündüzleri kör bir avukat olan Matt Murdock geceleri ise karşımıza Daredevil olarak çıkıyor. New York suçlularını durdurmak için karşımıza çıkmaktadır. 3 sezon 39 bölüm süren Netflix dizisi ana karakteri Matt Murdock radyoaktif bir maddenin gözüne çarpması sonucu kör kalmıştır fakat duyularını arttırmıştır. Babası boksör olan Matt, şikeli bir maç sonucu öldürülmüştür. İntikamını almak isteyen Matt’in hikayesi burada başlıyor.

7. The Crown

Yayınlanma Tarihi: 4 Kasım 2016 – Devam ediyor
IMDb Puanı: 8.7/10 88,638
Oyuncular: Claire Foy, Matt Smith, Olivia Colman
Tür: Dram, Tarih

The Crown Konusu

En yüksek bütçeli Netflix dizilerinden biri olan The Crown 2 sezon 20 bölümü geride bırakmıştır. II. Dünya Savaşı’nın ardından İngiltere siyasi olarak buhran içindedir. 92 yaşında ve hala yaşayan Kraliçe II. Elizabeth’in hayatını ve 20. yy. ikinci yarısına şekil veren siyasi olayları çekişmeleri anlatan dizi siyasetle ilgilenenler için tam bir başyapıttır. 60 dakikalık bölümlerinde ünlü siyasi figürlerin hepsini siyasi çekişmeleri kumpasları her şeye şahit olacaksınız.

6. The Haunting of Hill House

Yayınlanma Tarihi: 12 Ekim 2018 – Devam ediyor
IMDb Puanı: 8.7/10 128,394
Oyuncular: Henry Thomas, Oliver Jackson-Cohen, Kate Siegel
Tür: Dram, Korku, Gizem

The Haunting of Hill House Konusu

1959 yılında piyasaya sürülen Shirley Jackson’ın son yüzyılın en iyi hayalet romanlarından biri kabul edilen The Haunting of Hill House Mike Flanagan tarafından Netflix’e aktarılmıştır. Geçmişte tepedeki evde yaşayan aile geçmişte son gecelerinde paranormal aktivite ile karşılan aile yıllar sonra tekrar aynı evde yaşamaya başlarlar. Sıradan korku filmlerinin aksine karakterleri derinlemesini inceleyip analiz etmiş ve sinematografik detayları aynı bir film kalitesindedir. Güçlü kadrosu insanı gerim gerim geren The Haunting of Hill House 12 bölüm 1. sezonu ile en başarılı korku arasına çoktan girdi bile.

5. Dark

Yayınlanma Tarihi: 1 Aralık 2017 – devam ediyor
IMDb Puanı: 8.7/10 147,583
Oyuncular: Karoline Eichhorn, Louis Hofmann, Jördis Triebel
Tür: Dram, Fantezi, Korku

Dark Konusu

Netflix’in en ünlü Alman dizisi olan Dark 2 sezon 19 bölümü geride bırakmıştır. İlk 2 sezonu soluksuz bir şekilde izleyen biri olarak Almanların sinema yapamadıkları ön yargısı bende tamamen bitmiştir. Netflix yapımı olan Dark’ı ilk bölümden başlayarak kendinizi bir paradoks içinde buluyorsunuz. İlk saniyelerden beri orjinal dilinden de kaynaklı kendinizi kasvetli bir havanın içinde buluyorsunuz. Almanya’nın Winden kasabasında geçen dizi bir küçük çocuğun kaybolması ile başlıyor ve olaylar zamanda yolculuk ve birçok doğaüstü olayla karşılaşacaksınız. İlk bölümünden son bölüme sürekli bir daha ki bölümde ne olacak merakı içinde kalacaksınız. Alman yaşam tarzı, davranışlarını diziyi izlerken öğrenmiş olacaksınız. Zorlanacağınız bir konu karakterlerin gençlik ve yaşlılık hallerini akılda tutmak zor gibi gelse de 2. sezonda göz önüne getire getire ezberleyeceksiniz. Dark’ın ana temasını Einstein şu sözlerle özetlemiş.

“Geçmiş, şu an ve gelecek arasındaki fark, inatçı bir illüzyondan ibarettir…” – Albert Einstein

4. Stranger Things

Yayınlanma Tarihi: 15 Temmuz 2016 – devam ediyor
IMDb Puanı: 8.8/10 670,153
Oyuncular: Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Winona Ryder
Tür: Dram, Fantezi, Korku

Stranger Things Konusu

Netflix’in en ünlü ve popüler olan dizisi Stranger Things 3 sezon 26 bölümü geride bırakmıştır. 3 sezonu da izlemiş biri olarak ilk bakışta dışarıdan çocuk dizisi gibi görünen Stranger Things aslında fantastik evreniyle inanılmaz bir kurguya sahiptir. 80’li yıllarda küçük bir kasabada geçen hikaye 12 yaşında Will adlı hayat dolu bir çocuğun kaybolmasıyla gizemli fantastik maceraya şahit olacağız. Sizi garanti ediyorum 1 günde 2 sezonunu da bitireceksiniz. 3. sezonu ilk 2 sezonu kadar beğenmesem de genel olarak gayet kaliteli ve sürükleyici bir yapımdır.

3. House of Cards

Yayınlanma Tarihi: 1 Şubat 2013 – 2 Kasım 2018
IMDb Puanı: 8.8/10 427,627
Oyuncular: Kevin Spacey, Michel Gill, Robin Wright
Tür: Dram

House of Cards Konusu

6 sezon 51 bölüm ortalama 51 dakikalık bir Amerikan drama dizisi olan House of Cards Netflix tarafından yayınlanmaktadır. House of Cards Güney Karolina 5. bölgeden demokrat partiye kongre üyesi seçilen Frank Underwood’un (Kevin Spacey) Dış İşleri Bakanı olmak için çevirdiği pis oyunları ve Amerikan politikasının kirli yüzünü tüm açıklığıyla bizlere iletmektedir. Siyasete ve kumpaslara meraklı olanların çok zevk alarak izleyeceği bir dizi olan House of Cards‘ı sizlere tavsiye ediyorum. Frank Underwood’un kongre üyeliğinden siyasette zirveye çıkışını anlatan öykü Kevin Spacey’in hakkında çıkan taciz davalarından dolayı kısa kesilmek zorunda kalmıştır.

2. Narcos

Yayınlanma Tarihi: 28 Ağustos 2015 -1 Eylül 2017
IMDb Puanı: 8.8/10 288,930
Oyuncular: Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook
Tür: Biyografi, Suç, Dram

Narcos Konusu

Dünyanın en ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar‘ın gerçek yaşam hikayesini anlatan dizi 3 sezon 30 bölüm olarak Netflix’de yayınlanmıştır. Ünü Kolombiya topraklarını fersah fersah aşan Pablo Escobar’ın gözü dönmüş bir katil mi yoksa bir Robin Hood mu olduğunu gözler önüne seren bu harika diziyi izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Medellin’e yaptığı hastane kamu binaları gibi devasa yatırımlar yapmasıyla halk tarafından Robin Hood olarak anılmaktadır.  True based story yani gerçek hayatından esinlenerek ekrana aktarılan Narcos Pablo Escobar’ın zirveye çıkışından en kötü anlarına kadar çok harika bir şekilde anlatıyor. Escobar’ın kızını ısıtmak için dolarları yakma sahnesine kadar macera dolu bir hayat hikayesini izleyeceksiniz. Uyuşturucudan kazandığı paralarla dünyanın en zengin 7. insanı olan Escobar Medellin Karteli olarak anılmaktadır.

1. Black Mirror

Yayınlanma Tarihi: 4 Aralık 2011 – devam ediyor
IMDb Puanı: 8,9/10 307.943
Oyuncular: Daniel Lapaine, Hannah John-Kamen, Michaela Coel
Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gerilim

Black Mirror Konusu

Mutlaka izlemeniz gereken 25 yabancı dizi konusunda da sıralamaya giren Netflix’in en distopik yapımı olan Black Mirror 5 sezon 25 bölümü geride bırakmıştır. Daha uzun yıllar devam edeceği benzeyen dizi geleceği ve teknolojik gelişmelerin insanlık hayatına nasıl zarar verebileceğini çok acımasız bir şekilde bize göstermektedir. Teknolojiyi kötüye kullandığımızda neler başımıza gelebileceğini bu dizi ile öğreneceksiniz. Black Mirror Netflix Origins yapımını izlerken teknolojinin ileride hayatımızı kolaylaştıran bir araç mı yoksa hayatımızı zehir mi edecek sorusunu kendinize sormadan yapamıyorsunuz. Her bölümü birbirinden bağımsız konuları ve oyuncuları içeren diziyi izlerken nefes alıp verişinize hakim olamayacaksınız.

Son Yazılar

Bir Yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir