Web Sitesi Hız Testi ve Performans Ölçüm Siteleri

Google Pagespeed Tool

Web sitesi açılış hızı hem ziyaretçiler açısından, hem de seo arama motoru optimizasyonu açısından çok önemli bir yer teşkil etmektedir. Ziyaretçiler yavaş açılan siteleri sevmez ve web siteyi çabuk terk eder. Google‘da seo için en önemli faktörlerden biri site açılış hızıdır.

Web Sitesi Hız Testi ve Performans Ölçüm Siteleri

1. Google PageSpeed Tools

Google Pagespeed Tool

Web tasarımı yaptırdığınız siteyi kesinlikle burada test ederek hızını be performansını ölçerek ne kadar iyi bir site kodlandığını anlayabilirsiniz. Google 0’dan 100’e kadar bir site puanı vermektedir. 90 puanın üzerinde olması idealdir.

Webtalist.com’un puanı the page Webtalist En Güncel Teknoloji Haberleri got an overall PageSpeed Score of 92 (out of 100).

2. Pingdom Tools

Pingdom Tools

Gördüğünüz üzere hem site açılış hızını hem de performansını veriyor. Webtalist.com site açılış hızı 1.11 sn olarak gösteriyor ve bu hız çok iyi bir değerdir. Bu da webtalist.com‘un ne kadar iyi optimize edildiğini göstermektedir. Performans puanı Google PageSpeed  Tools nerdeyse aynı.

3. GTmetrix

GTmetrix

 GTmetrix sitesi performans ve site hızını veren bir diğer site. Ben özellikle bu siteyi kullanmanızı tavsiye ediyorum çok detaylı bir analiz yapıyor ve sonuca ulaştırıyor. Tabi ki siteniz var ve hızını arttırmak istiyorsanız öncelikle bir profesyonel yardım almanızı tavsiye ediyorum. Buradaki site açılış hızı ve performans değeri diğerlerine çok yakın sonuç elde ettik.

4. Neustar

Neustar website hız testi

Neustar’ın diğer sitelere göre farkı farklı lokasyonlardan test etmesidir. Diğer sitelerde 1.10 sn civarında olan hızımı 2.98 sn olarak gösteriyor ki buda farklı lokasyonlardaki web site açılış hızını göstermektedir. Bu siteyide kullanmakta fayda olduğunu düşünüyorum.

Web Sitesi Hızlandırma Önerileri

  • Web siteniz var ve performansından memnun değilseniz bizimle irtibata geçebilir ve bu sorunu çözebiliriz.
  • Ben bu işi bedava yapacağım diyorsanız bu siteleri kullanabilir ve oradaki hataları tek tek çözerek sonuca ulaşabilirsiniz. Bu süreç uzun ve yorucu olduğundan bir uzmandan fayda almakta yarar olduğunu düşünüyorum.
  • Siz siz olun profesyonel bir tasarım ve kodlama yaptırarak bu sorundan köklü kurtulun ve iyi bir hosting hizmeti almayıda unutmayın.

5. Speedcheck 

Speedcheck internet hızınızı ölçebileceğiniz güzel platformlardan belki de en öne çıkanı. Upload ve download hızı, servis sağlayıcısı, IP adresi gibi bilgileri saniyeler içerisinde öğrenebilir ve internet hızınızı test edebilirsiniz. Siz de hiç vakit kaybetmeden speedcheck adresini ziyaret ederek internet hızı ölçme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Son Yazılar

6 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir