En İyi 10 Ücretsiz Instagram Analiz Aracı (2020)

Instagram Analiz Araçları

Hangi sosyal medya platformu veya pazarlama aracını kullanırsanız kullanın istatistiklerinize ve Instagram analizlerine takip etmek Instagram’dan daha fazla gelir elde etmenizi sağlayacaktır.

Instagram analiz araçları sayesinde neyi doğru neyi yanlış yaptığınızı göreceksiniz.  Böylelikle nerede hata yaptığınız fark edecek hatayı nasıl düzelteceğiniz konusunda fikir edineceksiniz.

Bu analizlerden yararlanmak için Instagram işletme hesabı açmak veya işletme profiline geçiş yapmanız gerekmektedir. Bu hesabın en büyük avantajlarından birisi Instagram Insight açılacağından çeşitli analiz ve istatistiklere erişim imkanınız olacaktır.

Günümüz dijital çağında analiz ve istatistik takip etmek çok önemlidir. Instagram analiz hizmeti veren bir çok websitesi bulunmaktadır fakat birçoğu çok yüksek ücretlerle hizmet vermektedir.

2020’de Kullanabileceğiniz En İyi 10 Ücretsiz Instagram Analiz Aracı 

1. Instagram Insights

instagram insight analiz aracı

Instagram işletme hesabınız ile alabileceğiniz en iyi bilgileri Instagram Insights sunmaktadır. Tüm işletme hesaplarına verdiği ücretsiz analiz aracı Instagram Insigths ile takipçilerinizin demografik özellikleri ve işlemleri verilerinin yanı sıra içerikleriniz ile alakalı veriler sunar.

Instagram Insight ile son yedi gün içinde gönderdiğiniz içerikle ilgili verilerin bir özetini bulacaksınız. Son yedi gün içinde kaç takipçi kazandığınızı  gösterir. Aynı şekilde, toplam yayın sayısını ve geçen hafta kaç tane içerik eklediğinizi gösterir.

Son yedi güne ait toplam gösterim sayısı, erişim ve profil görünümleri gibi istatistiksel verileri takip edeceksiniz. Web sitesi tıklamalarını ve harekete geçirici mesaj düğmesi tıklamalarını (Arama, E-posta, Yol Tarifleri) verilerine basitçe ulaşabileceksiniz.

2. Combin 

combin instagram analiz aracı

Combin bir Instagram pazarlama ve içerik planlama çözümleri aracıdır. Instagram hikaye ve içeriğiniz zamanlayabileceğiniz verdiğiniz tarihte otomatik olarak içeriği yayınlatabiliyorsunuz. Ayrıca petshop sahibi birisi iseniz gelişmiş arama sayesinde köpek veya kedi hastag ile aratanları otomatik olarak yere ve zamana göre aratıp takipçi kitlenizi geliştirebilirsiniz.

3. Union Metrics 

Union Metrics

Union Metrics’in ücretsiz Instagram analiz kontrolü aracı sayesinde hesabınızdaki yayınlarınız ve takipçilerinizle etkileşim dahil olmak üzere son 30 günlük etkinliği analiz edebilirsiniz.  Union Metrics Instagram hesabınıza bağlanır ve hesabınızı nasıl iyileştirilebileceğiniz konusunda temel bilgiler verir. Ne zaman paylaşım yapmanız, hangi hastagleri kullanmanız gerektiğini, ne tarz içeri oluşturmanızı size söyleyecek ve sizin en büyük fanınız olacaktır.

4. Socialbakers

Socialbakers instagram analiz

Socialbakers’ın ücretsiz Instagram analiz araçları ile hashtaglari ve hemen hemen herşeyi analiz etmenize yardımcı olur. Influencer keşif aracı ile her ülkenin herhangi bir kategoride instagrama yön veren fenomenleri bulmanıza yardımcı olacaktır. İstediğiniz bir hashtag’i yazın ve kimin ne konuştuğunu öğrenin. Instagram analiz aracı ile en popüler Instagram yayınlarınızla ilgili istatistikleri alın, başarınızı takip edin ve ziyaretçilerinizin neye çift tıkladığını öğrenin.

5. Squarelovin

Squarelovin instagram Analiz

Squarelovin derinlemesine analiz aracıyla Instagram hesabınızdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Son yayınlarınızdaki istatistiklere ve büyümeye, aylık analizlere ve yayınlarınızın geçmişine, yıl, ay, gün ve saate ayrılmış olarak erişin. Takipçilerinizin tercihleri ve ilgi alanları ile etkileşimi artıran unsurlar hakkında daha fazla bilgi edinin. Squarelovin size yayınlamak için en iyi ve en kötü zamanlarınızı gösterir.

6. Followers Pro +

Followers Pro+ mobil uygulaması ile çokça özellik içeren bir analiz uygulamasıdır. Instagram profillerinizin istatistiklerini gösterir, kaç takipçi kazandığınızı, sizi kimin takip etmediğini, hangi kullanıcıların sizi takip etmediğini, paylaşımlarınızın kimlerin beğenip yorumladığını ve beğenilerini yorumlarını kimin sildiğini gösterir.

‎Followers Pro +
‎Followers Pro +
Developer: Dynamic Slash LLC
Price: Free+

7. Crowdfire

 

Crowdfire Instagram’da paylaşacağınız fotoğraf ve videolarınız zamanlamanıza yardımcı olan ve aynı zamanda web sitenizdeki makalelerinizi otomatik olarak paylaşmanıza yardımcı olan bir ücretsiz bir instagram analiz aracıdır. Ücretsiz üyelikle sınırsız önerilen makale ve resim aldığınız düşünülürse, içeriğinizi geliştirmek için oldukça harika araçtır. Bir günle sınırlı olmak kaydıyla ücretsiz istatistik hizmeti de sunmaktadır. Crowdfire uygulaması ve chrome eklentisiyle ücretsiz bir şekilde istediğinizi yapabileceksiniz.

Crowdfire: Manage Social Media
Crowdfire: Manage Social Media

8. Pixlee

Pixlee, Instagram hesap performansınızla ilgili haftalık ücretsiz raporlar sunar ve ayrıca markanızı tanıtmak için kullanabileceğiniz potansiyel geliştirmeleri öğrenmenize yardımcı olur. Takipçinizi arttırmanızı, hashtag popülaritesini gösteren güçlü günlük özellikler de içermektedir.

9. Rival IQ

Rival IQ

Instagramda sıkı bir rekabet içinde misiniz? Rakiplerinizle kendinizi kıyaslamak ve onları geçmek mi istiyorsunuz? Rival IQ ile istatistiklerinizi istediğiniz Instagram rakibiyle karşılaştırmanıza olanak tanıyan kullanışlı bir Instagram Analiz Aracıdır.

Rival IQ Instagram analiz aracını kullanarak Instagram istatistiklerinizin etkinlik, etkileşim ve kitle metrikleri gibi kategorilerle nasıl karşılaştırıldığını inceleyebilirsiniz.

10. Hashtagify

Hashtagify

Hashtagify, akıllı Hashtag Pazarlama yoluyla işinizin büyümesini, marka bilinirliğini ve pazarlama verimliliğinizi arttırmanıza yardımcı olur. Sınıfının en iyisi teknolojimiz, usta hashtag’lerin çok daha hızlı olmasına ve Instagram’daki sosyal medya performansınızı artırmasına yardımcı olur. Daha akıllı pazarlama kararları almak için erişiminizi arttırmanıza, doğru Instagram ziyaretçilerine  belirlemenize, herhangi bir Instagram hesabını ve rakiplerinizi takip etmenize yardımcı olacaktır.

Son Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir