En İyi Kablosuz Klavyeler 2022

En-İyi-Kablosuz-Klavyeler-2022

İnternet teknolojisi ile hayatımıza giren internette yaptığımız alışverişler, fatura ödemeleri, araştırmalar, ödevler veya iş hayatımızda olsun bilgisayarlar her zaman bir ihtiyaç haline gelmektedir.  Bilgisayarlarımızı kullanırken ister ev ortamımızda ister iş hayatımızda olsun klavyelerin önemi büyüktür. Bilgisayarlarımızı kullanırken rahat çalışabilmemiz için bilgisayarda yaptığımız her iş için  farklı tür ve farklı özelliklere sahip klavyeler bulunmaktadır. Neredeyse herkesin bütçesine uyacak klavyeler mevcuttur.

Klavyelerinde kendi içerisinde kullanım amacına göre çeşitleri bulunmaktadır. Ekran başında daha çok oyun oynamak değilse  hem iş hem de gündelik kullanım ise, ofis tipi klavye seçmelisiniz.

Eğer amaç bilgisayar başında oyun oynamak ise, bu sefer oyuncular için üretilmiş özel tasarımlı klavyeler içerisinden bir seçim yapmalısınız. Oyun severler için üretilmiş özel klavyeler kısa yolları ve ışıklandırmaları yapılmış daha sağlam ve dayanıklı klavyeler üretilirken, yazılımcı veya tasarımcılar için ise daha tuşları yumuşak sade ve şık tasarımlı klavyeler üretilmektedir.

Ofis ortamında veya ev ortamında kullanılacak bilgisayar için ise ofis tipi diye geçen klavye çeşitleri daha çok tercih edilmektedir. Hemen hemen her kullanım türüne ve herkesin bütçesine uygun piyasada klavye bulmak mümkündür. Peki araştırmadan aldığınız klavyelerden kimi zaman görselliğine bakarak, kimi zaman bilinçli alımlarda memnuniyet değerleriniz değişmektedir. Sizler için yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda piyasada satılan en iyi klavye modellerini listeledik. Ayrıca bilinmesi gerekir ki iyi bir klavye ücreti ile karşılaştırılmamalıdır, en iyi klavye sizin amacınıza uygun klavyelerden seçeceğiniz klavyedir.

2022 Yılı İçin En İyi Klavye Önerileri

1- Logitech MX Keys Mini

Logitech MX serisi klavyeler tasarımcılara özel olarak tasarlanmış küçük boyutları ile büyük konfor sağlamaktadır. Kablosuz klavyenizin usb aparatı için bir slot doldurdunuz peki kalan usb girişleri size yetmiyormu? Hiç dert etmeyin Logitech MX serisinde bağlantılarınız artık Bluetooth ile karşılanmaktadır. Klavyenizi tam şarj ile doldurursanız 10 güne kadar şarj  etme derdiniz olmaz, ayrıca tuş aydınlatmalarını kapalı kullanırsanız ise yaklaşık olarak 5 aya kadar şarjı dayanmaktadır. 

Küçük boyutları ile masanızda fazla yer kaplamayan cihaz, sizin parmak uçlarınıza özel tuş tasarımı ile rahat yazı yazmanıza imkan sağlamaktadır. Gece çalışmalarınızda ise gözü yormayan şık tuş aydınlatmaları ile konforunuzu bozmadan işinize odaklanmanızı sağlamaktadır.

logitech mx mini

Klavyede bulunan 3 kısa yol tuşu ile konferans halinde iken mikrofon sesinizi kolayca açıp kapatabilir, yazışmalarınızda anında emoji sayfası açarak yazışmalarınızı renklendirebilir ve dikte tuşu ile seçilen bir metin alanında konuşmalarınızı metine dökebilirsiniz. Ayrıca klavye üç farklı renk seçeneği ile piyasaya sürülmüştür. Bunlar gül kurusu, açık gri ve grafik olarak açıklanmaktadır.

 

2- Kychron K3

Piyasada bulunan en iyi klavyeler bir tanesi olan Kychron K3 serisi ince ve kompakt bir mekanik klavyedir. Gövde malzemesi üstte alüminyum altında ise plastikten oluşan kasa hafif ve oldukça sağlamdır. Wireless bağlantısı ile çalışan klavye bilgisayarınızda ki usb girişlerini kullanmadan bağlantısını sağlayabilirsiniz. Klavye arka plan renkleri RGB olarak istediğiniz renk ve çeşitte değiştirmeniz mümkündür. Ayrıca kutu içerisinde çıkan yedek tuşları ile hem Mac tuşları hem de Windows tuşları bulunmaktadır. Klavyeyi rahatça Mac bilgisayarlarınızda da kullanabilirsiniz.

 

3- Microsoft Sculpt Ergonomic

Piyasada ofis kullanıcıların için bir çok ofis klavyesi bulunmaktadır. Microsoft da uzun zamandır ofis tipi klavyeler piyasaya sürmüştür. Ancak Sculpt Ergonomic Desktop serisi yazı yarken bileklerinizin ve kollarınızı daha rahat bir pozisyonda tutarak kubbeli klavye tasarımıyla kolay ve konforlu yazı yazmanızı amaçlamaktadır. Kubbeli tasarım klavyelerde pek alışılmış bir tasarım olmamakla birlikte bileklerinizde oluşabilecek ağrıların azaltılmasını amaçlamaktadır. Nümerik tuşları ayrı olan klavye özel açılı tasarımı ile sizlerin konfor ve sağlığınıza uygun bir klavye olarak göze çarpmaktadır. Wireless bağlantısı sayesinde usb girişlerinizi işgal etmeden kullanabilirsiniz.

 

4- Logitech K780

Logitech K780 kablosuz Wireless bağlantısı ile çalışan çoklu cihazlar ile kullanılabilen bir klavyedir. Sık sık seyahat ediyorsanız küçük tasarımı ile yanınızda taşıyabileceğiniz klavyeyi çoklu cihazlara da tablet, telefon bilgisayar ve smart TV ‘ler ile rahatça kullanabilirsiniz. Yoğun iş temponuzda yanınızdan ayıramayacağınız klavye şık tasarımı ve kolay kullanımı ile iş temponuzda sizlere en büyük yardımcınız olacaktır.

 

5- Logitech Craft Advanced

Eğer bir tasarım işiyle uğraşıyorsanız bu klavye tam size göre, Logitech Craft Advanced serisi klavye şık tasarımı çok fonksiyonlu kısa yol düğmesi ile tasarımlarınızda yapacağınız ayarları kolayca değiştirmenize yardımcı olacaktır. Parmaklarınıza oturan tuş takımı sayesinde konforlu bir yazım sağlayan klavye kablosuz ve Wireless bağlantısı ile çoklu cihazlara bağlanma desteği sunmaktadır.

 

6- Redragon K530

Redragon-K530

Oyun severler için RGB klavyeler günümüzde daha çok popüler olmaktadır. Minimal ve şık tasarımı ile büyük oyuncu klavyelerinden hoşlanmayan oyun severler için üretilmiş olan Redragon K530 masanızda fazla yer kaplamadan kablosuz bağlantı ile rahat kullanım sunmaktadır. Sayısal tuş takımı bulunmayan Q klavyenin usb girişlerini kullanmadan Bluetooth ile bağlanmanıza imkan sağlamaktadır.

 

7- Logitech MK470

Logitech-MK470-

Sizlerde bilgisayar başında gecelere kadar çalışıyor musunuz? Peki gece sessizliğinde kullanmış olduğunuz klavyenin ve farenin tuş sesleri sizi rahatsız mı ediyor? Hele ki mekanik bir klavye kullanıyorsanız bilgisayar başında tuş seslerinden oldukça rahatsız oluyorsunuzdur. Peki Logitech MK470 oldukça sessiz klavye ve mouse tasarımı ile sizleri şaşırtmaya iddialıdır. Usb bağlantısı ile bağlanılan klavye setinde kablosuz Wireless veya Bluetooth olmaması bir eksi olsada, sessiz tuş takımları sizleri oldukça tatmin edecektir. İnce ve zarif tasarımı, masa üstünde fazla yer kaplamaması, ince olduğu kadar da ağır olması kaliteli olduğunun bir göstergesidir.

 

8- Microsoft Wireless Desktop 2000

Microsoft-Wireless-Desktop-2000

Microsoft’un en popüler klavye setlerinden olan Microsoft Wireless Desktop 2000 serisi her kullanıya hitap eden rahat ve kaliteli bir kablosuz klavyedir. Ofis tipi klavyeler arasında en iyilerinden bir tanesidir. Microsoft sağlamlığı ve kalitesiyle bütünleşen klavye seti fiyat performans ürünü olarak her kullanıcıya hitap etmektedir.

 

9- Hp Pavilion 600

hp-pavilion-600-

Ofis tipi klavye setlerinden bir diğeri olan Hp Pavilion 600 serisi piyasada fiyat performans ürünleri arasında geçmektedir. İnce ve şık tasarımı 650 gr. ağırlığı ile rahat bir kullanım sağlamaktadır. Usb bağlantısı ile kullanılan kablosuz klavye hem oyuncular hem de ofis çalışanları için rahat bir kullanım sağlamaktadır. Hp kalitesi sağlamlık ve güzel tasarımı ile piyasa uygun fiyata alınabilecek en iyi ofis tipi klavyelerden bir tanesidir.

 

10- Logitech Pop Keys

logitech-pop-keys

Sıralamamızın son sırasında ve yine bir Logitech ürünü olan kullanıcılar tarafından değişik ve çok eğlenceli bulunan bir kablosuz klavye seti Logitech Pop Keys.

Değişik tasarımı ve özelleştirilebilme seçenekleri ile bu ilginç mekanik klavyeyi oldukça beğeneceksiniz. Masa üstünde fazla yer kaplamayan tasarımı, tuşların parmak uçlarına göre ayarlanması ve pürüzsüz tuş hissiyatını oldukça beğeneceksiniz. Çoklu cihaz eşleştirmesi sayesinde Usb, Wireless ve Bluetooth ile yapılan üç cihaz eşleşmelerine Easy Switch tuşlarını kullanarak geçiş yapılabilmektedir. Daktilo tarzı tuşları ve emoji kısa yol tuşlarına bayılacaksınız.

Son Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir