Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Bu makalemizde adım adım detaylı resimli anlatım yardımıyla 2018 yılında instagram hesabı nasıl kalıcı olarak kapatılır size anlatacağım.  Hem akıllı telefonunuz yardımıyla hem de web tarayıcı üzerinden nasıl instagram hesabı silinir detaylar yazımızın devamında. 

Instagram dünyadaki en popüler fotoğraf paylaşım sosyal medya uygulamasıdır. Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından 6 Ekim 2010 yılında kurulmuştur. Instagram ücretsiz olarak fotoğraf ve video yükleyebildiğiniz isminize veya şirketinize bir profil açmak kaydıyla paylaşım yaptığınız takip ettiğiniz ve takipçi kazandığınız bir sosyal medya websitesidir. Eklediğiniz fotoğraf veya videolarınıza dijital filtreler ekleyebildiğiniz ve günlük hikayeler paylaşabilirsiniz.

Sosyal medya devi instagram Nisan 2012 1 milyar dolara Facebook’a satılmıştır.  Facebook’a satılmadan önce 30 milyon kullanıcısı olan instagramın 2018 Şubat ayı itibariyle aylık 110 milyon aktif kullanıcıya sahiptir. kaynak 

Çoğu sosyal medya kullanıcısı çok zaman harcaması, gereksiz bulması, sıkılması veya sevgili eşi kapatması isteği tarafından instagram hesabını kalıcı olarak silmek istiyor. Instagram hesabını nasıl sileceğiniz fotoğraflı anlatımıyla detaylı bir şekilde sizlere göstereceğim.

Instagram Hesabı Nasıl Kalıcı Olarak Silinir ?

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce fotoğraflarınızı ve videolarınızı kaydetmeyi unutmayınız.

İlk önce Mobil veya pc tarayıcınızdan instagram.com giriş yapmanız gerekmektedir. Uygulamadan hesap silme yapılamamaktadır.

Instagram.com tarayıcınızdan girdikten sonra sayfa eğer Türkçe olmadıysa sağ alt kısımda dil kısmından Türkçeyi seçebilirsiniz.

Instagram hesabınızı kalıcı olarak sildikten sonra geri alma imkanınız bulunmamaktadır. Sadece instagram hesabınızı dondurduktan sonra yeniden açabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki linke tıklayınız. Mobilden giriyorsanız mobil tarayıcınızdan pcden giriyorsanız tarayıcınızda vereceğimiz linke tıklayınız.

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Linke tıkladıktan sonra yukarıdaki sayfa açılacaktır. Sayfa açıldıktan sonra Hesabını neden siliyorsun? kısmını doldurunuz.

Hesabını neden siliyorsun? kısmını doldurduktan sonra

Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir kısmına şifrenizi giriniz. Şifrenizi girdikten sonra Hesabımı kalıcı olarak sile basarsanız bir daha geri getirmemek üzere instagram hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Hesabınızla birlikte yorumlarınız beğenileriniz takip ettikleriniz ve takipçileriniz, kaydettiğiniz hikayeler fotoğraflar ve videolar kalıcı olarak silinecektir.  Kalıcı olarak silme haricinde hesabınızı da belirli bir süre için dondurabileceğiniz unutmayınız.

 

Son Yazılar

Bir Yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir