İşinizi Kolaylaştıracak 10 Sosyal Medya Aracı

Sosyal medyada mesajınızı veya içeriğinizi, hedef kitlenize doğru bir şekilde ve uygun zamanda iletemiyorsanız, işiniz başarısız olacak demektir. Aşağıda tanıtacağımız sosyal medya araçları ile doğru kitleye, uygun zamanda yapılacak paylaşımlar ile müşterileriniz ve gelirleriniz doğru oranda artacaktır. Bu araçlarla istenilen başarıya daha kısa zamanda daha etkili bir şekilde ulaşacaksınız. 

1.Buffer

Buffer

Facebook, Twitter, Linkedin gibi sosyal ağlarınızı sisteme ekleyerek aynı anda eklediğiniz tüm sosyal ağlarda aynı içeriği bir veya birden fazla kez paylaşabilir, zaman ayarı yaparak istediğiniz saatte paylaşımı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca tarayıcınıza kuracağınız eklenti ile bu işleri pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

2. Flare

Flare

Flare bloğunuza ekleyeceğiniz sosyal medya paylaşım aracıdır. Yazınıza ekleyerek, içeriğinizin başkaları tarafından hangi sosyal medyada kaç kez paylaşıldığını ve toplam kaç kere paylaşıldığını gösteren hem paylaşım hem istatistik aracıdır.

3. Narrow

Narrow Twitter Marketing

Narrow takipçi sayınızı arttırmaya yarayan twitter marketing aracıdır. Narrow’un çalışma şekli, ürün servis ve hizmetinize uygun anahtar kelime ve etiketleri girerek size uygun kitleyi takip etmenize yarar. Takip ettiğiniz kişiler sizi takip etmezse otomatik olarak siler. Kısacası size uygun müşterileri bularak, onları takip etmenize yarar.

4. Hootsuite

Hootsuite

Hootsuite çok gelişmiş bir sosyal medya aracıdır. Ücretsiz versiyonunda 3, pro versiyonunda 100 sosyal medya hesabına kadar eklenebilen, sosyal medya yönetimi, pazarlaması, müşteri arttrımı ve desteği, raporlama desteği bulunmaktadır. Tweetdeck tarzı sosyal hesap yerleşimi yapabiliyor, twitter harici sosyal ağlarıda zaman tüneli şeklinde gösterebiliyorsunuz. Buffer gibi  zamanlanmış ve çoklu içerik gönderimi rahatlıkla yapabiliyorsunuz.

5. Bit.ly

Bitly URL Shortener Link Management Platform

Sosyal medyada kimse uzun ve karışık linkler görmek istemiyor. Açıklayıcı başlık ve verilen kısa link tıklanma oranınızı arttıracaktır. Özellikle twitterda karakter sınırı yüzünden uzun link paylaşımı sıkıntı yaratmaktadır. Link kısaltıcı ve link yönetici aracı olan bit.ly sosyal medyada işlerinizi kolaylaştıracaktır. Bit.ly aracılığıyla hangi linkinizin kaç defa tıklandığını ve hangi tarihte oluşturduğunuzu gösteren detaylı istatistiğe ulaşabileceksiniz.

6. SocialRank

SocialRank

SocialRank twitter ve instagramdaki takipçilerinizi yakından tanımanıza yardımcı olur. Takipçilerinizi gruplara ayırabilir, etiketleyebilir ve en iyi takipçileriniz kimler olduğunu görebilirsiniz. Takipçilerinizin kaç tane takipçisi olduğunu, nerede yaşadığını, ne kadar aktif olduğu ve bunun gibi diğer bilgileri ulaşabilirsiniz. Elde ettiğiniz bilgilerle müşterilerinizi iyi tanıyarak daha etkin bir pazarlama geliştirebilirsiniz.

7. IFTT

Discover new Recipes IFTTT

Sosyal medyanın geleceği, dahada önemlisi dijital dünyanın geleceği bu uygulama diyebiliriz. IFTT if then this that kelimelerinin baş harfleridir. Örnek olarak

  • Bloğumda yazı yazdığımda bunu twitterda paylaŞ.
  • Rasperry 2 fiyatı düşünce beni uyar
  • Her sabah saat  bana hava durumunu yolla
  • Eve geldiğimde telefonum bana hoşgeldin desin.

Hayal gücünüze dayalı istediğini herşeyi ekleyebileceğiniz bu uygulama sosyal medyanın geleceği diyebiliriz. Bu araç internet kullanan herkesin işini kolaylaştıran ve zaman kazandıran bir araçtır.

8. SumAll

SumAll All in One Social Media Ecommerce Dashboard

SumAll sosyal hesaplarınızın tüm bilgilerini ve istatistiklerini gösteren bir uygulamadır. Müşterilerinize ait tüm bilgilere ulaşabilir ve bu bilgileri daha iyi bir pazarlama taktiği geliştirmek için kullanabilirsiniz. Sosyal medya aracılığıyla elde ettiğiniz bu bilgilerle yeni müşteriler kazanıp satışlarınızı arttıracaksınız.

9. Iconosquare

Iconosquare – Instagram webviewer

Iconosquare instagramı kullanışlı hale getiren bir sosyal medya aracıdır. Instagramı daha verimli hale getiren iconosquare aracılığıyla beğendiğiniz tüm resimler, istatistiklerinizi, kolay özel mesaj yollama, çoklu görünüm, facebook sayfanıza instagram sekmesi ekleme gibi birçok özelliği bedava sunuyor.

10. Pocket

Pocket Log In

Tam olarak bir sosyal medya aracı olmasa da pocket hayat kurtaran bir uygulamadır. Chrome veya mobile cihazlarınıza yükleyerek, unutmak istemediğiniz siteleri etiketleme aracı ile ekleyerek ömür boyu saklamaktadır. Sadece üye olmanız ve google chrome eklemeniz yeterli.

Son Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir