Loadcell Nedir?

Loadcellin Türkçe karşılığı yük hücresidir. Sensörlerin yardımıyla genel olarak; sıcaklık, güç, baskı ve hız gibi fiziksel ölçütleri ölçmemize yarayan, herhangi bir sinyal olup olmadığını bildiren, elektromekanik bir cihazıdır.

Yani loadcell üzerine etki eden yükün veya kuvvetin elektronik bir sinyal haline dönüşmesine yardımcı olan bir alettir. Birçok loadcell olduğu için loadcell fiyatları oldukça farklı boyutlardadır.

Loadcell Modelleri

Loadceller birbirinden farklı olanlarda kullanılabilir bu nedenle farklı boyutları ve modelleri vardır. Sizin işinize hangisi yarıyorsa onu bulmalı ve almalısınız. Bu konuda satın aldığınız firmaya danışabilir ve sizin için hangisinin doğru alet olduğunu sorabilirsiniz. Loadcellerin 50-100 gr’dan 100- 200 tona kadar çok geniş bir yük kapasitesi bulunmaktadır. Loadcell fiyatları ölçtükleri yüklere göre de değişiklikler gösterebilir. Loadcell fiyatlarını oldukça kolay şekilde öğrenebilirsiniz. Öğrenmek için ilgili firmalar ile iletişime geçmeniz ya da “loadcell fiyatları” yazarak internette araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Eğer bir fiyat teklifi sunmak istiyorsanız firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

Loadcell Fiyatları Nelerdir ?

Loadcell fiyatları bu işin birçok üreticisi olduğu için pek çok farklılık göstermektedir. Fiyat değişiklikleri ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir. Loadcell ülkemizde de üretimi olan bir üründür. Ülkemiz de  üretilen loadcell fiyatları daha düşüktür. Aralarında çok büyük fiyat farkları bulunmaz ve her bütçeye uygundur. Bu konuda içiniz rahat olabilir. Yani bir loadcell sahibi olmak istiyorsanız çok büyük paralar vermeyeceksiniz. Bütçenize uygun bir loadcelli bulduğunuz da onu kaçırmamalısınız. Loadcellin ne olduğu birçok kişi tarafından bilinmemektedir fakat işi bu olan insanlar için bu alet oldukça önem taşır.

Loadcell Fiyatları Neye Göre Değişiklik Gösterir ?

Loadcell (yük hücresi) fiyatları modellerine ve taşımış oldukları yükün kapasitesine göre değişiklikler gösterir. Bu nedenle loadcell alırken taşıyacağı yüke göre almanız gerekir. Aksi takdirde işinize yaramayacaktır. Ya da çok daha az bir yük taşıyacaksa fazla fiyat farkı vermemeniz için ürünü araştırarak almalısınız ki aldığınız üründen emin olasınız. Fiyat aralıkları ise 1 ton geçen bir loadcell 400 ila 500 arasında değişirken, 100 kg çeken bir loadcell 100 TL’dir.

Sizlerde loadcell ürünleri için Baykon firmasını tercih edebilirsiniz.

Son Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir