Dünyanın En Güzel Hoparlörü

Dünyanın en güzel ve en iyi hoparlörü, tasarım olarak çok doğal ve güzel durmaktadır. İsmi olmayan 1120$’lık bu bluetooth hoparlörü Japon tasarım firması Nendo tarafından imal edilmiştir. Bu pahalı bir o kadar muhteşem gözüken hoparlörün ağaç kısımları ağaç heykeltıraş firması Bunaco tarafından imal edilmiştir. Bunaco firması kayın ağacından lambalar, vazolar, sofra takımları ve süs eşyaları imal etmektedir.  

Nendo firması vazo tasarımını hoparlör diyaframına dönüştürmüştür. Diyaframı kayın ağacından yapılmış akrilik bir silindirin içine koymuşlardır.

Hoparlörün tasarımı sadece göz hoş gelmesi için değil ayrıca akustik amaçlar için optimize edilmiştir. Ahşaptan imal edilmiş klarnet ve keman gibi hoparlörlerde sıcak bir rezonans yaratır. Nendo, “İç boşlukların şekli, ince adımları ve kayın ağacının ses emici özelliklerinin bir sonucu olarak, benzersiz ve yumuşak bir ton üretmek için kanıtlanmıştır” diye söylüyor. Hoparlörün bir sanat eseri olacağı hiç aklıma gelmezdi. Hoparlörün güzel sesi bir yana, sadece süs eşyası olarak bile izlenebilecek bir güzellikte ürün üretmişler.

1120$ fiyatıyla yüksek gelirli kişiler için tasarlanmış bir ürün duran bu muhteşem hoparlör, eminim ki fiyatı uygun olsa gayet yüksek satış rakamlarına ulaşabilir.

Fotoğraflar: Akihiro Yoshida

 

Son Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir