Instagram Hesap Dondurma – Instagram Hesabı Geçici Olarak Nasıl Kapatılır?

Instagram hesabınızı dondurmak geçici olarak kapatmak için yapmanız gerekenleri resimli olarak anlatacağım. Instagram hesap dondurma linkini, mobilden ve masaüstü bilgisayardan nasıl hesap dondurulur sorularının cevabını bu makalemizde bulabilirsiniz.

Daha önceki makalemizde Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir? çok detaylı bir şekilde anlattık. Instagram dünyanın en popüler sosyal medya sitelerinden biridir. Yayın hayatına Ekim 2010 tarihinde Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından ilk olarak iOS için geliştirildi. Fotoğraf ve video paylaşabildiğiniz sitede kaliteli filtreler kullanarak fotoğraflarınızı mükemmel hale getirebilirsiniz.

Sosyal medya devi instagram Nisan 2012 1 milyar dolara Facebook’a satılmıştır.  Facebook’a satılmadan önce 30 milyon kullanıcısı olan instagramın 2018 Şubat ayı itibariyle aylık 110 milyon aktif kullanıcıya sahiptir.

Bazı sebeplerden dolayı instagram hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz. Instagram hesabınızı kapatmak ama tamamen silmemek için dondurmanız gerekmektedir. Instagram hesabınızı dondurduğunuzda daha önce paylaştığınız fotoğraflar, yaptığınız yorumlar, size gelen yorumlar ve mesajlarınızı tekrar giriş yapana dek gizlenir.

Instagram Hesap Dondurma 

Adım 1 : Öncelikle Instagram.com adresine mobil tarayıcınızdan veya bilgisayardan kullanıcı adı ve şifrenizi girerek giriş yapınız.

Adım 2 : Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede profil ikonu bulunmaktadır. Profil ikonuna tıklayınız

Adım 3: Profil ikonuna tıkladıktan sonra profil sayfanız açılacaktır. Fotoğraf veya videolarınızı içeren profil sayfanız açıldıktan sonra Profili Düzenle kısmına tıklamanız gerekmetekdir.  https://www.instagram.com/accounts/edit/

Adım 4 :  Profili Düzenle linkine bastıktan sonra adın, kullanıcı adı, internet sitesi, biyografi, e-posta gibi profil ayarlarının bulunduğu sayfayı aşağı doğru sürükleyerek gönder tuşunun yanında Hesabımı geçici olarak kapat butonunu basınız.

Adım 5 : Hesabımı geçici olarak kapat butonuna bastıktan sonra açılacak sayfada Hesabını neden kapatıyorsun? sorusunu cevabını seçeceksiniz. Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir kısmını girdikten sonra Hesabı Geçici Olarak Kapat butonuna basıyoruz ve instagram hesabı dondurdunuz hayırlı olsun.

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ linkine tıklayarak hesabını geçici olarak kapat websayfasına ulaşabilirsiniz.

Hesabını silmek yerine kapatabilirsin. Bu, sen tekrar giriş yaparak hesabını yeniden etkinleştirene dek hesabının gizli olacağı anlamına gelir.

Hesabını sadece haftada bir kapatabilirsin.

Dondurduğum Instagram Hesabını Tekrar Nasıl Açacağım?

Instagram hesabını kalıcı olarak silmediğiniz taktirde tekrar hesabınızı açmak çok basittir. Instagram tekrar kullanıcı adı ve şifrenizi girmenizle otomatik olarak instagram hesabınız aktif olmaktadır.

Instagram Hesabı Bilinmesi Gerekenler 

  • Instagram hesabınızı başkaları tarafından görüldüğü için kapatıyorsanız bunu yapmanıza hiç gerek yoktur. Profili Düzenle kısmından gizli hesaba tıklarsanız sadece sizin onayladığınız kişiler hesabınızı görebilir.
  • Instagram Hesabını Geçici olarak kapata bastıktan sonra hesabınızı kapatmıyorsa internet tarayıcınızın çerezlerini silerek tekrar deneyiniz.
  • Instagram hesabı dondurmadan önce şifrenizi ve kullanıcı adını bir kenara not olmakta fayda var. Bazı durumlarda hesap kapalıyken şifre unuttum kısmında problemler yaşanabiliyor.

Son Yazılar

Bir Yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir